Osiedle Parkowa Ostoja. Będą nowe mieszkania we Wrocławiu

2012-01-17 10:19
Osiedle mieszkaniowe Parkowa Ostoja, Wrocław
Autor: Tulcon S.A. Osiedle mieszkaniowe Parkowa Ostoja - wizualizacja

Grupa Vantage Development rozpoczyna budowę kameralnego osiedla Parkowa Ostoja we Wrocławiu. Jego budowa ma potrwać rok. Pierwsze mieszkania będą oddane do użytku w pierwszym kwartale 2013 roku.

Nowe mieszkania we Wocławiu

Parkowa Ostoja jest osiedlem o nowoczesnej architekturze, tworzy je pięć budynków wielorodzinnych z windami. W każdym znajduje się od 11 do 16 lokali 1, 2 lub 3 pokojowych. Metraże nowych mieszkań są zróżnicowane - od 26 do 75 mkw. Mieszkania na piętrze mają balkony, a na parterze - własne ogródki. Łącznie zaplanowano 67 mieszkań o podwyższonym standardzie. Wydzielona strefa parkingowa zapewni miejsca postojowe dla 74 pojazdów.
Osiedle mieszkaniowe będzie ogrodzone. Ponadto, deweloper zaplanował komórki lokatorskie, które przyszły właściciel może zaadaptować według własnego uznania. Osiedle będzie miało własny plac zabaw dla dzieci.

Parkowa Ostoja jest położona w zachodniej części Wrocławia w okolicy Stadionu Miejskiego, ok. 7 km od rynku. Lokalizacja w sąsiedztwie Parku Pilczyckiego stwarza dobre możliwości aktywnego wypoczynku. W okolicy osiedla znajduje się zjazd na Autostradową Obwodnicę Wrocławia, a w przyszłości przebiegać będzie szybka linia wrocławskiego Tramwaju Plus zapewniająca dobre połączenie z centrum.

Deweloper i wykonawcy osiedla Parkowa Ostoja

Deweloper - Grupa Vantage Development - planuje, że pierwsi mieszkańcy wprowadzą się już w I kwartale 2013 roku. Osiedle Parkowa Ostoja została zaprojektowana przez renomowaną wrocławską  pracownię AP Szczepaniak (m.in. autorzy Centrum Arkady Wrocławskie i Wojdyła Business Park). Generalnym wykonawcą inwstycji zostala firma Tulcon SA, która ma na swoim koncie realizacje kilkunastu przedsięwzięć budowlanych o podobnym wysokim standardzie na terenie całej Polski. Inwestycję sfinansuje bank PKO BP. Prace budowlane rozpoczęły się w lutym 2012 r.

Osiedle mieszkaniowe Parkowa Ostoja

Lokalizacja: ul. Mączna 1, Wrocław, woj. dolnośląskie
Liczba mieszkań: 67

Stan inwestycji: inwestycja w trakcie realizacji
Realizacja: 2012-2013

Inwestor: Vantage Development SA, www.parkowaostoja.pl
Projekt: AP Szczepaniak (Wrocław), www.apsz.com.pl
Generalny wykonawca: Tulcon SA (Wrocław)

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej