Opolskie: Skanska wykona remont na Odrze

2011-11-25 12:45
Lewin Brzeski zabezpieczy Skanska
Autor: Urząd Miejski Lewin Brzeski Inny remont Skanska - dopływ Lewin Brzeski 

Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, wyszedł z inicjatywą remontu prawego brzegu Odry, który został zniszczony podczas ubiegłorocznej powodzi. Prace budowlane wykona Skanska. Inwestycja o wartości blisko 11 mln złotych zostanie zrealizowana do listopada przyszłego roku.

Skanska przeprowadzi remont prawego brzegu Odry, który został zniszczony podczas ubiegłorocznej powodzi. Spółka podpisała 22 listopada umowę o prace budowlane. Zleceniodawcą robót jest Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Przeczytaj również: Port w Ustce "Morskie okno". Rusza remont nabrzeży po wschodniej stronie portu

Prace budowlane - zakres

Budowlana spółka w ramach remontu ubezpieczy prawy brzeg Odry, na odcinku Dziergowice-Lubieszów w województwie opolskim. Dopływ rzeki na tym terenie został zniszczony podczas ostatniej powodzi i stanowi zagrożenie dla mieszkańców.
- Nasze prace będą polegać na remoncie istniejących, ale będących w złym stanie technicznym ostróg, czyli mechanicznej regulacji cieku w formie wału poprzecznego. Ostroga regulacyjna służy do ochrony brzegu przed podmywaniem. - wyjaśnia Marek Kucwaj, mendżer projektu, Skanska.
Prace budowalne obejmą także działania, które mają na celu stabilizację brzegu w miejscach wyrw powstałych po powodzi. Remont obejmie ubezpiczenie na odcinku 5 km.
Skanska rozpocznie prace od wykonania wykopów pod budowle regulacyjne i ubezpieczeniowe oraz od robót ubezpieczeniowych, polegających na remoncie ostróg, wykonaniu opasek brzegowych oraz wału faszynowego płaskiego. Wykonawca zbuduje drogi dojazdowe, a po zakończeniu remontu dopływu, naprawi drogi wokół obiektu. Prace budowlane o wartości 10,8 mln złotych brutto, mają zostać zrealizowane do 10 listopada 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej