Opolskie: Skanska wykona remont na Odrze

2011-11-25 12:45
Lewin Brzeski zabezpieczy Skanska
Autor: Urząd Miejski Lewin Brzeski Inny remont Skanska - dopływ Lewin Brzeski 

Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, wyszedł z inicjatywą remontu prawego brzegu Odry, który został zniszczony podczas ubiegłorocznej powodzi. Prace budowlane wykona Skanska. Inwestycja o wartości blisko 11 mln złotych zostanie zrealizowana do listopada przyszłego roku.

Skanska przeprowadzi remont prawego brzegu Odry, który został zniszczony podczas ubiegłorocznej powodzi. Spółka podpisała 22 listopada umowę o prace budowlane. Zleceniodawcą robót jest Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach.

Przeczytaj również: Port w Ustce "Morskie okno". Rusza remont nabrzeży po wschodniej stronie portu

Prace budowlane - zakres

Budowlana spółka w ramach remontu ubezpieczy prawy brzeg Odry, na odcinku Dziergowice-Lubieszów w województwie opolskim. Dopływ rzeki na tym terenie został zniszczony podczas ostatniej powodzi i stanowi zagrożenie dla mieszkańców.
- Nasze prace będą polegać na remoncie istniejących, ale będących w złym stanie technicznym ostróg, czyli mechanicznej regulacji cieku w formie wału poprzecznego. Ostroga regulacyjna służy do ochrony brzegu przed podmywaniem. - wyjaśnia Marek Kucwaj, mendżer projektu, Skanska.
Prace budowalne obejmą także działania, które mają na celu stabilizację brzegu w miejscach wyrw powstałych po powodzi. Remont obejmie ubezpiczenie na odcinku 5 km.
Skanska rozpocznie prace od wykonania wykopów pod budowle regulacyjne i ubezpieczeniowe oraz od robót ubezpieczeniowych, polegających na remoncie ostróg, wykonaniu opasek brzegowych oraz wału faszynowego płaskiego. Wykonawca zbuduje drogi dojazdowe, a po zakończeniu remontu dopływu, naprawi drogi wokół obiektu. Prace budowlane o wartości 10,8 mln złotych brutto, mają zostać zrealizowane do 10 listopada 2012 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej