Opole: Będzie więcej "schetynówek"

2011-04-13 12:48
Podpisanie umów w Urządzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego, 12.04.2011
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego

Wczoraj w Opolskim Urzędzie Marszałkowskim cztery opolskie gminy i jeden powiat, podpisały umowy na 2011 rok, na dofinansowanie remontów z tzw. "schetynówek".

W ramach trzech edycji programu przebudowy dróg, w województwie opolskim zostaną zrealizowane 183 projekty drogowe. Dofinansowanie z budżetu państwa na tę inwestycję wyniesie 123 mln złotych. Generalnie nakład finansowy na modernizację dróg krajowych w ramach całego programu szacuje się na ponad 251 mln złotych.

Zobacz także: Kolejna "schetynówka" na Mazowszu

Najwięcej (ponad 1,8 mln zł) na remont trasy Mochów-Mionów dostał powiat prudnicki. Jest to połowa potrzebnej kwoty, resztę dokłada samorząd z własnego budżetu. Jak dotąd w ramach budowy opolszczyzna została dofinansowana w kwocie 46 mln złotych. Dofinansowanie otrzymały także gminy: Strzelce Opolskie, Kluczbork, chrząstowice oraz Nysa. Generalnie nakład finansowy na modernizację dróg krajowych w ramach całego programu szacuje się na ponad 251 mln złotych. W samym 2011 roku w ramach Programu planowo zostanie zrealizowanych 37 projektów drogowych na kwotę dofinansowania 46 mln złotych. Wraz ze wzrostem oszczędności pojawiających się na etapie procesów przetargowych liczba dróg, które zostaną przebudowane będzie wzrastać. Do końca 2011 roku, dzięki wsparciu programu, na opolszczyźnie przybędzie ponad 300 km lokalnych dróg.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej