Onduline Group kupiła Tallant Industries Inc. – lidera lekkich pokryć dachowych w USA

2010-10-20 15:25

Tallant Industries Inc. to producent trzech produktów budowlanych: Ondura (faliste płyty bitumiczne), Tuftex (poliwęglanowe i winylowe panele budowlane) oraz Ridgeline (dachowe systemy odprowadzające). Transakcja, w całości została sfinansowana przez kapitał Onduline, to jedna z największych inwestycji Grupy.

Założona w Paryżu w 1950 r., firma Onduline produkuje i sprzedaje lekkie pokrycia dachowe. Dystrybucja produktów obejmuje ponad 100 krajów, zaś firma zatrudnia około 1300 osób. Onduline posiada ugruntowaną pozycję na rynku międzynarodowym z czterdziestoma filiami i dziesięcioma fabrykami, obroty ponad 300 mln euro -  z czego 60%, to obroty krajów intensywnie rozwijających się takich jak Rosja, Chiny, Brazylia oraz Turcja.

Od 2006 r., firma uzyskała wsparcie ABENEX Capital i ASTRORG Partners, co pozwoliło na przyspieszenie rozwoju Onduline Group. Finansowe wsparcie w dużej mierze pozwoliło na konsolidację zagraniczną poprzez otwarcie od 2008 r. nowych filii firmy w Kolumbii, Peru, Chile, Wietnamie, Indiach oraz w Finlandii i  wybudowanie fabryki w Rosji.

OFIC North America Inc.

Dzięki nabyciu Tallant Industries Inc., lidera lekkich pokryć dachowych w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie z marką Ondura i Tuflex, Onduline zapewniło sobie uprzywilejowaną pozycję na rynku północnoamerykańskim. Z obrotem rzędu 35 mln USD, amerykańska firma koncentruje się głównie na renowacji domów oraz sektorze majsterkowania, co pozwala chronić ją przed recesją na rynku budowlanym i remontowym.

Firma Tallant Industries INC., będzie działała jako własny oddział Onduline, pod nazwą OFIC North America Inc.

- Tallant jest bardzo dobrze ugruntowany w sektorze DIY. W tym kontekście jesteśmy szczególnie zadowoleni, że Onduline wyszło nam naprzeciw, firma przynosi know–how oraz nowoczesne technologie, co pozwoli przyśpieszyć rozwój firmy, jednocześnie dając nam niezależność potrzebną do prowadzenia biznesu lokalnego - mówi Paul Nelsona, prezes Tallan Industries Inc. oraz prezes nowej jednostki OFIC Północnej Ameryki.

- W ostatnich latach, skupiliśmy się na strategiach marketingowych bezpośrednio skoncentrowanych na kliencie końcowym oraz w na rozwoju międzynarodowym. Nabycie Tallant, niekwestionowanego lidera na pierwszym i największym światowym rynku lekkich konstrukcji, jest ilustracją dynamiki Grupy oraz jej ambitnych strategii, która będzie służyła nam jako baza do zwiększenia penetracji tego ważnego rynku. Ponad to, kilka innowacyjnych produktów opracowanych w ramach Grupy będzie konsekwentnie wprowadzane na rynek USA i Kanady - dodaje Jean-Noel Fourel, prezes Onduline Group.

Onduline w Polsce

Polska filia Onduline Materiały Budowlane Sp. z o.o. powstała w czerwcu dziewiętnaście lat temu. Siedziba główna mieści się w Warszawie, zaś fabryka falistej płyty bitumicznej oraz części akcesoriów w Mielcu. Oddział polski został otwarty jako pierwszy wśród państw Europy Środkowo-Wschodniej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej