Okęcie i HOCHTIEF podpisały umowę na Terminal 2

2010-02-23 15:11
Rozbudowa lotniska Okęcie
Autor: P.P. "Porty Litnicze" Hochtief dokończy budowę pirsu południowego i wybuduje pirs centralny, łączący obie te konstrukcje z istniejącym Terminalem

P.P. “Porty Lotnicze" i konsorcjum HOCHTIEF podpisały umowę na dokończenie budowy Terminalu 2 Lotniska Chopina w Warszawie. Prace budowlane rozpoczną się w marcu po przygotowaniu frontu robót i potrwają 12 miesięcy.

Podpisany 19 lutego 2010 r. kontrakt opiewa na kwotę 91,96 mln zł, a zakres prac obejmuje dokończenie budowy pirsu południowego i wybudowanie pirsu centralnego, łączącego obie te konstrukcje z istniejącym Terminalem.

Przeczytaj także: Modlin odciąży Okęcie 

Po zakończeniu prac, pasażerowie Lotniska Chopina będą mieli do dyspozycji 27 “rękawów” łączących terminal ze stojącymi przy nim samolotami i łącznie ponad 45 bramek (tzw. gate-ów).

- Dzięki tej inwestycji oraz zaplanowanej na ten rok przebudowie drogi startowej DS-1, lotnisko już w 2011 roku w pełni przygotowane będzie zarówno na obsługę zwiększonego ruchu w trakcie prezydencji Polski w UE, jak i do obsługi pasażerów w trakcie UEFA EURO 2012 - powiedział Michał Marzec, naczelny dyrektor P.P. “Porty Lotnicze”. - Kolejne większe inwestycje na terenie terminalu zaplanowane są na 2013 rok.

- Z Lotniskiem Chopina jesteśmy związani od 1990 roku, kiedy rozpoczęliśmy budowę Terminalu Pasażerskiego i Cargo, które służą od 1992 roku - powiedział Wojciech Łukaszek, wiceprezes zarządu HOCHTIEF Polska. - Wspieraliśmy PPL w uruchamianiu nowego terminalu w 2008 roku i jesteśmy pewni, że po dokończeniu budowy będzie on służył pasażerom równie dobrze - dodał.

Lotnisko na Okęciu jest coraz większe, nowocześniejsze i piękniejsze, szkoda tylko, że nie idą z tym w parze rozwiązania dojazdów do niego. Na EURO 2012 miasto obiecuje poprawę, a do tego czasu...  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej