Okęcie i HOCHTIEF podpisały umowę na Terminal 2

2010-02-23 15:11
Rozbudowa lotniska Okęcie
Autor: P.P. "Porty Litnicze" Hochtief dokończy budowę pirsu południowego i wybuduje pirs centralny, łączący obie te konstrukcje z istniejącym Terminalem

P.P. “Porty Lotnicze" i konsorcjum HOCHTIEF podpisały umowę na dokończenie budowy Terminalu 2 Lotniska Chopina w Warszawie. Prace budowlane rozpoczną się w marcu po przygotowaniu frontu robót i potrwają 12 miesięcy.

Podpisany 19 lutego 2010 r. kontrakt opiewa na kwotę 91,96 mln zł, a zakres prac obejmuje dokończenie budowy pirsu południowego i wybudowanie pirsu centralnego, łączącego obie te konstrukcje z istniejącym Terminalem.

Przeczytaj także: Modlin odciąży Okęcie 

Po zakończeniu prac, pasażerowie Lotniska Chopina będą mieli do dyspozycji 27 “rękawów” łączących terminal ze stojącymi przy nim samolotami i łącznie ponad 45 bramek (tzw. gate-ów).

- Dzięki tej inwestycji oraz zaplanowanej na ten rok przebudowie drogi startowej DS-1, lotnisko już w 2011 roku w pełni przygotowane będzie zarówno na obsługę zwiększonego ruchu w trakcie prezydencji Polski w UE, jak i do obsługi pasażerów w trakcie UEFA EURO 2012 - powiedział Michał Marzec, naczelny dyrektor P.P. “Porty Lotnicze”. - Kolejne większe inwestycje na terenie terminalu zaplanowane są na 2013 rok.

- Z Lotniskiem Chopina jesteśmy związani od 1990 roku, kiedy rozpoczęliśmy budowę Terminalu Pasażerskiego i Cargo, które służą od 1992 roku - powiedział Wojciech Łukaszek, wiceprezes zarządu HOCHTIEF Polska. - Wspieraliśmy PPL w uruchamianiu nowego terminalu w 2008 roku i jesteśmy pewni, że po dokończeniu budowy będzie on służył pasażerom równie dobrze - dodał.

Lotnisko na Okęciu jest coraz większe, nowocześniejsze i piękniejsze, szkoda tylko, że nie idą z tym w parze rozwiązania dojazdów do niego. Na EURO 2012 miasto obiecuje poprawę, a do tego czasu...  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej