Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO i MODNE WNĘTRZE w Warszawie

2011-04-04 12:18
Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO
Autor: Murator EXPO Sp. z o.o.

Ogólnopolskie Targi Budowlane MUREXPO oraz Targi Wyposażenia Wnętrz MODNE WNĘTRZE - to największa impreza wystawiennicza z zakresu budownictwa i wyposażenia wnętrz na Mazowszu. Bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, niebanalne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Targowym Centrum Bezpłatnych Porad to tylko nieliczne atrakcje targów. Do tego promocje cenowe i konkursy. Na targach prezentują się, obok firm z Polski, także producenci i dystrybutorzy m.in.: z Niemiec, Czech, Słowacji, Finlandii, Włoch.  8-10 kwietnia 2011, Warszawa, Torwar.

Wystawcy prezentują

Na targach można zapoznać się z popularnymi i poszukiwanymi produktami i usługami. Nie zabraknie jednak nowości i niestandardowej oferty rynku. Ponad 200 wystawców to producenci i dystrybutorzy wyrobów budowlanych i instalacyjnych, chemii budowlanej, pracownie projektowe, firmy zajmujące się wykonawstwem i doradztwem budowlanym.
Zwiedzający MUREXPO na stoiskach znajdą oferty materiałów budowlanych i izolacyjnych, okien dachowych, dachów, pomp ciepła, kolektorów słonecznych, rekuperatorów, rurowych kolektorów próżniowych, materiałów akustycznych w budownictwie, kotłów grzewczych, klimatyzatorów i wentylatorów.
Planujący budowę swojego domu będą mieli możliwość odwiedzenia stoiska składającego się z modelu ścian i fragmentu dachu z wykonaną izolacją natryskową z pianki Sealection 500.
Targi MUREXPO to prezentacja nowych technologii w budownictwie, m.in.: nowoczesnej niemieckiej technologii prefabrykacji, przyspieszającej i zmniejszającej koszty prac na placu budowy, zaprezentowanej przez firmę JWCH Produkcja Budowlana oraz energooszczędne domy fińskie firmy Fincomfort..
Na targach będzie można sprawdzić ofertę firm prezentujących m.in.: ogrodzenia betonowe, stalowe i aluminiowe, bramy garażowe i automatyczne systemy sterowania bram, żaluzje fasadowe i poziome, meble ogrodzeniowe, blachy profilowane, kurtyny przeciwkurzowe.

Swoje produkty przedstawi wiele firm z branży wykończenia i dekoracji wnętrz.
Prezentowane będą m.in.: szyby, przechodzące od stanu neutralnego do ciemnoniebieskiego w zależności od nasłonecznienia, pory roku lub warunków atmosferycznych, panele szklane, promieniujące wibrującym, chromatycznym światłem i tworzące interaktywne efekty. Oferowane będą niekonwencjonalne akwaria sterowane dotykowym panelem LCD z możliwością wykorzystania morskiej przyrody, meksykańskie umywalki z ręcznie malowanymi zdobieniami. Na wielbicieli ogniska domowego czeka bogata oferta kominków. Ponad tysiąc kształtów kafli, w tym kafle wyrabiane według wzorów stosowanych niegdyś w polskich pałacach i zamkach, pomoże stworzyć klimat szlacheckiego dworku. Na targach nie zabraknie firm zajmujących się aranżacją, wykończeniem, adaptacją wnętrz, projektami i wykonaniem mebli kuchennych, szaf wnękowych, stylizowanych podłóg drewnianych i marmurowych, mebli dębowych, schodów drewnianych od najprostszych po schody gięte. Będą również wystawcy oferujący sztukaterię elewacyjną, firmy zajmujące się kowalstwem artystycznym, produkujące estetyczne, wielokolorowe, nowoczesne grzejniki ścienne i podłogowe, a także producenci saun fińskich, rzymskich oraz typu Infrared.

Dzień Branżowy

Tematem wiodącym pierwszego dnia (8 kwietnia) tegorocznej edycji Targów MUREXPO i MODNE WNĘTRZE jest konferencja na temat Akustyki Zrównoważonego Budownictwa.
Organizatorami konferencji są Fabryka Ciszy oraz Balance Education. Program obejmuje cztery wykłady merytoryczne przeplatane prezentacjami producentów wyrobów budowlanych. Tematem konferencji jest “Hałas w środowisku zbudowanym a odszkodowania”. Wykład pierwszy dotyczy obciążenia budynków hałasem w praktyce. Poświęcony będzie m.in. omówieniu działania hałasu na budynek oraz podstawowych zasad doboru parametrów akustycznych. Wykład drugi to “Okno i fasada przeszklona w powłoce budynku”. Omówione zostaną zasady doboru okna w powłoce budynku oraz zasady podawania parametrów dla wyrobów budowlanych w projekcie budowlanym i wykonawczym. Wykład trzeci będzie podejmował “Tezy Akustyki zrównoważonego budownictwa”. Omówione zostaną tezy związane z zarządzaniem dźwiękiem w środowisku zbudowanym. Szczegółowe omówienie dwóch tez związanych z podstawowym kryterium użyteczności i bezpieczeństwa użytkowania przestrzeni wspólnej i prywatnej. Na ostatnim wykładzie zostaną omówione “Techniczne aspekty prowadzenia spraw sądowych o odszkodowanie za hałas w OOU”. Podczas konferencji zostaną wręczone reprezentantowi Ministerstwa infrastruktury Tezy Akustyki Zrównoważonego Budownictwa.

Złoty Medal MUREXPO 2011

Targom towarzyszy Konkurs o Złoty Medal MUREXPO 2011. Przedmiotem Konkursu jest ocena wyrobów i technologii prezentowanych w ramach Targów. Zgłoszone wyroby podlegały ocenie według kryteriów: nowatorstwo zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych i technologiczno-organizacyjnych, ze szczególnym uwzględnieniem dbałości o środowisko, wartość techniczna i użytkowa produktu, jakość i precyzja wykonania, estetyka i funkcjonalność, parametry ekonomiczne użytkowania

Warsztaty, pokazy i... fachowa pomoc

Nazwa targi pojawiająca się w tytule imprezy ma szersze od tradycyjnego znaczenie, część wystawiennicza, bowiem stanowi tylko jeden z elementów większej całości. Równie ważny jest program wydarzeń towarzyszących – spotkań, prelekcji, konferencji, warsztatów.
Targowe ekspozycje wzbogacają liczne pokazy, podczas których w atrakcyjny sposób prezentowane są najnowsze technologie i materiały budowlane.
Na targach działać będzie Miasteczko Akademia Murowania SILKA YTONG. Miasteczko, o łącznej powierzchni 400 mkw, podzielone będzie na dwie strefy: Strefę Szkoleń dla ekip wykonawczych oraz Strefę Edukacji dla wszystkich zainteresowanych budową domu: inwestorów indywidualnych, firm budowlanych, architektów, studentów czy uczniów szkół ponadgimnazjalnych o profilu budowlanym.

Odbiorcy indywidualni w ramach Strefy Edukacji będą mogli:
- uzyskać bezpłatne porady ekspertów m.in. na temat planowania i kosztów budowy domu, wyboru i adaptacji projektu gotowego domu, technologii murowania, wyboru materiałów budowlanych, wymaganych dokumentów oraz formalności związanych z budową domu
- porozmawiać z firmami wykonawczymi oraz architektami zajmującymi się aranżacją wnętrz
- wziąć udział w pokazach murowania prowadzonych przez instruktorów, a także samodzielnie wznieść fragment ściany
Z myślą o ekipach budowlanych zaplanowano fachowe szkolenia tematyczne dotyczące zagadnień związanych z wszystkimi etapami murowania ścian oraz remontami i wykończeniem wnętrz.

W Targowym Centrum Bezpłatnych Porad wszystkim odwiedzającym zapewniona jest wszechstronna pomoc w podejmowaniu decyzji o wyglądzie ich mieszkań, domów i ogrodów - w zgodzie z potrzebami funkcjonalnymi i estetycznymi. Na targach radzą: inżynierowie budownictwa, projektanci instalacji, czy specjaliści w zakresie izolacji termicznej i akustycznej okien i systemów okiennych. Można także liczyć na porady architektów, projektantów wnętrz, specjalistów ds. wentylacji czy architektów krajobrazu.
Specjalnie dla gości na MUREXPO w stoisku me-mieszkania.pl w sobotę i w niedzielę dyżurują przedstawiciele firmy Ogrody Urbański. Wszyscy odwiedzający stoisko me-mieszkania.pl z projektem ogrodu otrzymają pomoc w zaplanowaniu przebudowy i aranżacji.

Inne wydarzenia towarzyszące

Targom MUREXPO i MODNE WNĘTRZE towarzyszy bogaty program edukacyjny poświęcony kolejnym etapom budowy domu pod klucz. Uwadze gości polecany jest szczególnie cykl prelekcji dedykowanych projektowaniu domów jednorodzinnych w rożnych technologiach ze szczególnym uwzględnieniem systemów energooszczędnych. W czasie wykładów i prelekcji goście poznają m.in.: innowacyjne rozwiązania dla osób starszych i niepełnosprawnych w nowoczesnym budownictwie jednorodzinnym, najnowsze trendy w nowoczesnym budownictwie skandynawskim oraz energooszczędne budowanie w Systemie 20 cm. Zainteresowani mogą wziąć udział w wykładach i prelekcjach poświęconych m.in.: wentylacji mechanicznej wywiewnej oraz nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła w budynkach jednorodzinnych. Planujący zakładanie ogrodu będą mogli poznać skąd biorą się różnice cenowe w ofertach firm wykonujących usługi ogólnoogrodnicze. Bardzo szeroko zostaną omówione zagadnienia dotyczące aranżacji wnętrz. Będzie można skonsultować jak stworzyć wnętrze mieszkania lub domu, tak aby było dopasowane do indywidualnych potrzeb, jak funkcjonalnie urządzić wnętrze i podzielić na strefy, oraz jak ciemnych barw i kontrastowych zestawień kolorów.

Targi można odwiedzić 8-10 kwietnia w godzinach 10.00-17.00
Bilet jednokrotnego wstępu kosztuje:
- po rejestracji w serwisie www.targibudowlane.pl (do dnia 6 kwietnia) - 8 zł
- w kasie targów - 12 zł
Osoby z widoczną niepełnosprawnością wchodzą w towarzystwie opiekuna na teren targów bez konieczności zakupu biletu wstępu. Dzieci do lat 15 wchodzą na teren targów bezpłatnie w towarzystwie dorosłych opiekunów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej