Od 1 maja PGNiG obniża ceny gazu. Dla kogo? Czy trzeba złożyć wniosek?

2023-04-28 8:51
pgnig obniża ceny gazu
Autor: gettyimages Od 1 maja PGNiG obniża ceny gazu

PGNiG zapowiada niższe ceny gazu od 1 maja 2023. Obniżka cen gazu w spółce należącej do Grupy Orlen wyniesie 15%. Gaz będzie kosztował w maju 301,72 zł/MWh. Kto skorzysta z tańszego gazu?

Dla kogo niższy gaz od 1 maja?

Należąca do Orlenu spółka PGNiG Obrót Detaliczny - największy sprzedawca gazu w Polsce - obniża cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw, które rozliczają się w oparciu o cennik Gaz dla Biznesu.

Jak podano w komunikacie PGNiG Obrót Detaliczny 4 kwietnia, spółka "w maju obniży cenę gazu dla klientów biznesowych do 301,72 zł/MWh".

"Po raz kolejny w tym roku obniżymy cenę dla naszych klientów biznesowych rozliczających się według oferty cennikowej. W marcu i kwietniu obniżka wyniosła 55%, a w maju cena spadnie o kolejne 15%. Oznacza to, że przedsiębiorcy będą płacili za gaz aż o 62% mniej niż na początku tego roku" - mówi prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Czy wymagany jest wniosek o tańszy gaz?

Klienci biznesowi będą rozliczani po niższych cenach gazu automatycznie. Jakiekolwiek działania czy składanie wniosków nie jest wymagane.

Zmienia się sposób obliczania ceny gazu

Spółka podała też, że od 1 kwietnia 2023 klienci biznesowi PGNiG mogą korzystać z nowego sposobu ustalania ceny za paliwo gazowe w ramach cennika Gaz dla Biznesu. Cena gazu jest kalkulowana na podstawie notowań gazu na Towarowej Giełdzie Energii.

Pierwsza cena ustalona na podstawie nowego sposobu obliczeń wynosi 353,59 zł/MWh (netto, bez akcyzy) i będzie obowiązywać od 1 do 30 kwietnia br. Cena na maj została skalkulowana na podstawie giełdowych notowań gazu w marcu i wyniesie 301,72 zł/MWh. Oznacza to, że będzie niższa o prawie 15% niż w kwietniu - wyjaśniono.

Zgodnie z nowym sposobem kształtowania cennika Gaz dla Biznesu, cena będzie aktualizowana co miesiąc, a jej wysokość podawana z miesięcznym wyprzedzeniem.

Źródło: PGNiG, PAP

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej