Oczyszczalnia ścieków w Nałęczowie - Skanska podpisała kontrakt na jej rozbudowę i modernizację

2011-10-10 15:24
Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Nałęczowie
Autor: Skanska Podpisanie przez firmę Skanska umowy na rozbudowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Nałęczowie: dyrektor Oddziału Budownictwa Hydroinżynieryjnego w Rzeszowie Mirosław Siepaka i burmistrz Nałęczowa

Rzeszowski OBH podpisał umowę na rozbudowę i modernizację miejskiej oczyszczalni ścieków w Nałęczowie. Wartość kontraktu to prawie 16 mln złotych netto. Oczyszczalnia ścieków to największa inwestycja w historii tego miasta. Realizacja kontraktu potrwa do 31 października 2013 roku.

Oczyszczalnia ścieków w Nałęczowie

Zakres prac obejmuje wykonanie robót rozbiórkowych i budowlanych w zakresie obiektów kubaturowych oraz sieci uzbrojenia terenu a także zmianę technologii oczyszczania ścieków z technologii złóż biologicznych na wysokoefektywny proces osadu czynnego, powiązany ze zwiększeniem przepustowości obiektu.

Szczególnym wyzwaniem dla całego zespołu będzie realizacja robót z zachowaniem ciągłości pracy oczyszczalni – mówi Mariusz Bochenek, Menadżer Projektu. Obecny obiekt powstał w latach 60 ubiegłego stulecia i jest bardzo wyeksploatowany. Będziemy stopniowo wyburzać obiekty starej oczyszczalni i zastępować je nowymi tak, aby proces oczyszczania ścieków nie został przerwany. Ponadto będziemy pracować w trudnych warunkach gruntowych. Nowa oczyszczalnia ścieków powstanie na terenie obecnej, usytuowanej na gruntach bagiennych sąsiadujących z rzeką Bystrą, dlatego też niektóre obiekty oczyszczalni będą posadowione na palach. Konieczne również będzie wzmocnienie gruntu – dodaje Mariusz Bochenek.

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków pozwoli nie tylko na osiągnięcie wymaganych przez UE parametrów oczyszczania ścieków i poprawę stanu środowiska naturalnego, ale również na ochronę zasobów wód nałęczowskich wykorzystywanych przez lokalne uzdrowisko oraz producentów wód mineralnych i leczniczych.
Projekt jest dofinansowywany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2007–2013. Zamawiającym jest Gmina Nałęczów.

Kontrakt zrealizuje zespół menadżera projektu Mariusza Bochenka, a kierownikiem budowy będzie Wojciech Kwiatkowski.
Skanska ma długoletnie doświadczenie w budowie i modernizacji oczyszczalni ścieków. Dotychczas rozbudowała i zmodernizowała oczyszczalnie w Przemyślu, Jeleniej Górze, Tychach, Myślenicach i Baranowie Sandomierskim oraz wybudowała oczyszczalnię w Mielcu, Zagórzu i Izabelinie. Rozbudowała również przemysłową oczyszczalnię ścieków dla browaru Carlsberg w Brzesku, a w Tarnobrzegu odbudowała oczyszczalnię ścieków zniszczoną w trakcie powodzi w 2010 roku. Obecnie jest w trakcie budowy nowej czyszczalni w Opocznie oraz modernizacji oczyszczalni ścieków „Południe” w Nowym Dworze Mazowieckim i oczyszczalni ścieków w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej