Ocieplenia: styropian Platinum firmy BASF

2008-07-04 16:48

Płyty PLATINUM i PLATINUM PLUS są wytwarzane z unikalnego surowca o nazwie NEOPOR®, którego producentem jest BASF.

Srebrnoszara izolacja

Płyty charakteryzują się srebrnoszarym kolorem, ale najważniejsze jest to, że mają dobre właściwości izolacyjne. Sprawia to dodatek grafitu, który zwiększa właściwości izolacyjne płyt poprzez tworzenie bariery dla promieniowania cieplnego. Dzięki temu ten styropian ma lepszą izolacyjność cieplną. Jeśli bowiem współczynnik przewodności cieplnej λ typowego materiału używanego do termoizolacji fasad wynosi λ = 0,04 W/(mK), to w przypadku płyt PLATINUM PLUS osiąga wartość λ = 0,031 W/(mK). To sprawia, że parametry izolacyjne płyt PLATINUM i PLATINUM PLUS można porównać z termoizolacyjnością płyt ze styropianu o znacznie większej gęstości lub grubości. Lepsza izolacyjność oznacza z kolei większe oszczędności energii potrzebnej do ogrzewania domu. Ten produkt Termo Organiki pozwala stosować cieńsze warstwy styropianu przy zachowaniu tego samego współczynnika U przegrody budowlanej. Płyty nadają się do ocieplania ścian wszystkich budynków. Szczególnie polecane są do izolacji budynków energooszczędnych i pasywnych. Są również stosowane w miejscach, gdzie znaczne pogrubianie ścian nie wchodzi w rachubę, np. loggie balkonowe.

Platinum - styropian do budownictwa energooszczędnego
Autor: Termo Organika Sp. z o.o. Styropian PLATINUM z dodatkiem grafitu

   Platinum - styropian do budownictwa energooszczędnego
Autor: Termo Organika Sp. z o.o. Idealna struktura izolacji

Certyfikaty, rekomendacje: Izolacja CE

Termo Organika uzyskała od Instytutu Techniki Budowlanej Rekomendacje Techniczne, potwierdzające wykonanie wstępnego badania typu płyt styropianowych oraz stwierdzające ich przydatność do stosowania w budownictwie.
Rekomendacje potwierdzają, że izolacje są zgodne z wymogami techniczno-budowlanymi oraz zasadami wiedzy technicznej i zapewniają spełnienie wymagań podstawowych, dotyczących budynków.
Rekomendacje Techniczne określają także warunki stosowania objętych nimi rozwiązań technicznych. Wszystkie produkty zostały szczegółowo przebadane zgodnie z unijnymi procedurami i z zapasem spełniają wymagania normy europejskiej, a co za tym idzie mają znak CE.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej