Obwodnica Warszawy z gwarancją

2009-11-25 13:49

Rada Ministrów podjęła uchwałę, na mocy której Skarb Państwa udzieli gwarancji spłaty kredytu Europejskiemu Bankowi Inwestycyjnemu na sumę 565 mln euro, w celu częściowego sfinansowania inwestycji "Obwodnica Warszawy – Projekt TEN".

Projekt obejmuje dwa odcinki dróg ekspresowych: S2 Konotopa - Puławska długości 10,4 km (wraz z łącznikiem na lotnisko – S79 długości 4,4 km) oraz S8 Konotopa - Powązkowska długości 14,4 km. Realizacja inwestycji jest częścią budowy północnej i południowej obwodnicy Warszawy i jest istotna dla doprowadzenia do przejęcia ruchu z autostrady A2 – odcinka Stryków - Konotopa.

Kredyt na realizację inwestycji został zaciągnięty (na 30 lat) w maju 2009 r. przez Bank Gospodarstwa Krajowego na rzecz Krajowego Funduszu Drogowego. Gwarancja obejmie 100% kwoty kredytu, odsetki od niego i 100% innych kosztów bezpośrednio związanych z kredytem. Łącznie będzie to 678 mln euro.
Umowa cesji, przejęcia i przeprowadzenia zmian w umowie finansowej pomiędzy Polską a EBI i BGK została zawarta 6 listopada 2009 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej