Obwodnica Gliwic - ogłoszono przetarg na budowę

2012-09-04 16:18
Obwodnica Wyszkowa
Autor: Min. Infrastruktury

Gliwicki Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) ogłosił przetarg na budowę w ramach I etapu zachodniej obwodnicy miasta. Wykonawcy mogą składać propozycje do 10 października.

Ogłoszony 30 sierpnia przetarg na budowę jest pierwszym postępowaniem w ramach projektu i zakłada wykonanie dokumentacji projektowej budowy odcinka wraz z przygotowaniem wniosku o decyzję zezwalającą na realizację inwestycji.

Przeczytaj również: Tramwaje Warszawskie szukają wykonawcy

Przetarg na obwodnicę Gliwic

Wybrany w postępowaniu wykonawca będzie zobligowany również do zaprojektowania kanalizacji oraz uwzględnienia budowy oświetlenia drogi. W ramach inwestycji (I etapu zachodniej obwodnicy Gliwic) rozebrany zostanie budynek znajdujący się przy ul. Daszyńskiego 215. Inwestor - Zarząd Dróg Miejskich (ZDM) w Gliwicach przyjmuje kosztorysy do 10 października, do godz.10.15.

Obwodnica Gliwic

Budowa odcinka biegnącego od ul. Daszyńskiego do ul. Rybnickiej, o długości 3,4 km pochłonie ponad 40 mln złotych. Część kosztów na realizację sfinansuje Unia Europejska w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej