Nowy Targ: Strabag przebuduje rynek

2011-04-22 13:43
Nowy Targ, Rynek
Autor: UM Nowy Targ

Przebudowa nowotarskiego rynku będzie kosztowała 4 mln 850 tys. zł. W czwartek podpisano umowę z firmą Strabag na wykonanie inwestycji. Prace mają się zakończyć we wrześniu przyszłego roku.

- Do końca sierpnia ma powstać projekt, a główne prace w terenie prowadzone będą w przyszłym roku – mówi kierownik krakowskiego oddziału firmy Strabag, Grzegorz Molicki. To właśnie on podpisał we czwartek umowę z Burmistrzem Markiem Fryźlewiczem. Przedstawiciele firmy nie ukrywali, że przedsięwzięcie ma dla nich rangę prestiżową. Już wkrótce zajmą się projektowaniem płyty Rynku z udziałem jak zapowiedział Molicki, profesjonalistów.

Przeczytaj również: Strabag wybuduje Fabrykę Inżynierów XXI w. dla Politechniki Łódzkiej

Modernizacja rynku będzie realizowana w ramach projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu, dofinansowanego ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. Całkowita wartość realizowanego od 2009 r. projektu Rewitalizacji Centrum Nowego Targu wynosi 21,7 mln zł, z czego niemal 12,5 mln zł to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Reszta pieniędzy pochodzi z budżetu miasta.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej