Nowy Targ: modernizacja szpitala za dotacje

2011-12-22 13:38
Modernizacja szpitala w Nowym Targu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Podpisanie umowy o dofinansowanie

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu czeka modernizacja. W ramach przedsięwzięcia placówka otrzymała unijne dofinansowanie na zakup i instalację nowoczesnego sprzętu medycznego. Modernizacja ma zakończyć się do końca przyszłego roku.

Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu czeka modernizacja. W ramach inwestycji placówka zyska nowy sprzęt medyczny dla dwóch oddziałów za unijne dotacje.

Przeczytaj również: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zyska szpital. Roboty budowlane wykona Skanska

Dyrektor placówki podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z funduszy unijnych. Dokument w tej sprawie podpisali 22 grudnia, dyrektor Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu - Marek Wierzba oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Stanisław Sorys. W ramach spotkania odbyło się uroczyste poświęcenie nowo zakupionej karetki.

- Rozwój usług medycznych jest bardzo ważnym elementem Strategii Województwa Małopolskiego i znacząco wpływa na jakość życia mieszkańców Małopolski. Cieszę się, że nowotarski szpital i jego pracownicy będą mogli pełnić swoją misję z pomocą sprzętów zakupionych w ramach tego projektu - skomentował Stanisław Sorys, członek zarządu województwa Małopolskiego.

Modernizacja szpitala

Modernizacja nowotarskiego szpitala pochłonie ponad 8,2 mln złotych z czego 5 mln - to dotacje ze środków unijnych. Dofinansowanie pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Celem inwestycji jest zakup i instalację sprzetu medycznego dla oddziału kardiologicznego i onkologicznego. Łącznie szpital w Nowym Targu otrzyma 190 sztuk nowych urządzeń medycznych. Inwestycja ma zakończyć się 31 grudnia 2012 roku.
Specjalistyczny Szpital w Nowym Targu obsługuje blisko 200 tys. pacjentów z powiatu nowotarskiego oraz 500 tys. turystów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej