Nowy Targ: modernizacja szpitala za dotacje

2011-12-22 13:38
Modernizacja szpitala w Nowym Targu
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego Podpisanie umowy o dofinansowanie

Podhalański Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu czeka modernizacja. W ramach przedsięwzięcia placówka otrzymała unijne dofinansowanie na zakup i instalację nowoczesnego sprzętu medycznego. Modernizacja ma zakończyć się do końca przyszłego roku.

Szpital Specjalistyczny w Nowym Targu czeka modernizacja. W ramach inwestycji placówka zyska nowy sprzęt medyczny dla dwóch oddziałów za unijne dotacje.

Przeczytaj również: Uniwersytet Warmińsko-Mazurski zyska szpital. Roboty budowlane wykona Skanska

Dyrektor placówki podpisał umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia z funduszy unijnych. Dokument w tej sprawie podpisali 22 grudnia, dyrektor Podhalańskiego Specjalistycznego Szpitala w Nowym Targu - Marek Wierzba oraz członek Zarządu Województwa Małopolskiego - Stanisław Sorys. W ramach spotkania odbyło się uroczyste poświęcenie nowo zakupionej karetki.

- Rozwój usług medycznych jest bardzo ważnym elementem Strategii Województwa Małopolskiego i znacząco wpływa na jakość życia mieszkańców Małopolski. Cieszę się, że nowotarski szpital i jego pracownicy będą mogli pełnić swoją misję z pomocą sprzętów zakupionych w ramach tego projektu - skomentował Stanisław Sorys, członek zarządu województwa Małopolskiego.

Modernizacja szpitala

Modernizacja nowotarskiego szpitala pochłonie ponad 8,2 mln złotych z czego 5 mln - to dotacje ze środków unijnych. Dofinansowanie pochodzi z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Celem inwestycji jest zakup i instalację sprzetu medycznego dla oddziału kardiologicznego i onkologicznego. Łącznie szpital w Nowym Targu otrzyma 190 sztuk nowych urządzeń medycznych. Inwestycja ma zakończyć się 31 grudnia 2012 roku.
Specjalistyczny Szpital w Nowym Targu obsługuje blisko 200 tys. pacjentów z powiatu nowotarskiego oraz 500 tys. turystów.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej