Nowy salon Wnętrza VOX

2008-10-10 11:52
Salon Wnętrza Vox
Autor: Składy budowlane VOX Sp. z o.o.

Po raz pierwszy dwie firmy z Grupy Kapitałowej Vox - Meble oraz Składy budowlane - prezentują w jednym miejscu ofertę swoich najlepszych produktów. Wnętrza VOX to nowa koncepcja salonu z wyposażeniem obejmująca meble i artykuły dekoracyjne marki VOX oraz drzwi i podłogi z oferty Składów budowlanych VOX. Otwarcie nastąpiło 15. września w Poznaniu.

Salon "Wnętrza Vox" zajmuje trzykondygnacyjny budynek przy ulicy Bukowskiej 148 w Poznaniu. Powstał z myślą o klientach, którzy urządzając lub remontując dom poszukują kompleksowych rozwiązań. W przestronnych, przyjaźnie zaprojektowanych wnętrzach można znaleźć największą ofertę podłóg i drzwi, wybrać kolekcję mebli w odpowiedniej stylistyce oraz wyjątkowe artykuły dekoracyjne. Tylko jaki rodzaj podłogi zastosować w korytarzu, a jaki w sypialni? Jak dopasować drzwi do kolorystyki ścian? Która kolekcja mebli będzie współgrała z wnętrzem naszego domu, jakie dobrać artykuły dekoracyjne do wnętrz w stylu nowoczesnym, klasycznym i etnicznych? Klientom salonu "Wnętrza Vox" (oczywiście nieodpłatnie) poradzi dekorator wnętrz. Każdy zainteresowany otrzyma projekt wnętrz wykonany w specjalnym programie do aranżacji wnętrz Vox Box.

Na parterze znajdziemy ofertę markowych drzwi i podłóg, a także farb. Ekspozycja tylko niektórych wzorów obejmuje 150 sztuk drzwi, 40 kolorów paneli oraz 100 dekorów deski trójwarstwowej i podłóg litych. Pełna oferta drzwi i podłóg różnych producentów jest kilka razy większa. Invado, Interdoor, CAL, DRE, Pol-skone (producenci drzwi), Barlinek, Baltic Wood, Tarkett, Grundorf, Stolarka Wołomin (producenci podłóg trójwarstwowych), Global Wood, Grundorf, Floors (producenci podłóg litych), Krono Original, Egger, Classen (producenci paneli podłogowych), to tylko niektóre przykłady markowych towarów dostępnych w salonie Wnętrza VOX przy ul. Bukowskiej 148. Salon oferuje ponadto montaż zakupionych drzwi i podłóg przez autoryzowane grupy montażowe, co daje gwarancję jakości wykonanych robót. Zlecenie montażu zakupionego w VOX towaru, oznacza dla klienta koszty zakupu mniejsze o 15%. Przy wydatkach jakie wiążą się z budową lub remontem domu jest to na pewno warta uwagi propozycja. Na tej samej kondygnacji znajduje się także stoisko firmy Flugger prezentujące szeroki asortyment farb.

Piętro o powierzchni 640m2 zajmuje salon Meble Vox. Można w nim zobaczyć wszystkie kolekcje mebli, łącznie z najnowszą inspirowaną kulturą i architekturą Japonii - Kokeshi. Kolekcje podzielone są zgodnie z inspiracjami tworząc trzy światy: etniczny, klasyczny, nowoczesny. Prezentowane są tu również nowe propozycje mebli tapicerowanych. Wszystkie wnętrza w nowoczesnych aranżacjach z wykorzystaniem artykułów dekoracyjnych specjalnie wybranych pod kątem stylistyki poszczególnych kolekcji. Artykuły dekoracyjne są także wyeksponowane w trzech galeriach. Można w nich znaleźć: lampy, porcelanę, ceramikę, przedmioty dekoracyjne z aluminium i cyny, lustra, zegary, pudła do przechowywania, modele i marynistykę, pościele i narzuty. Na wyjątkową uwagę zasługuje kolekcja sztuki współczesnej "Artyści w Vox" obejmująca reprodukcję grafik, fotografii, obrazów i rzeźb. W ofercie znalazły się prace m.in. fotografie Ewy Łowżył, Franciszka Fuchsa, Grzegorza Przyborka, Katji Sonnewend, Darka Latochy, Marii Voelkel, grafiki Maxa Skorwidera, Magdaleny Pilaczyńskiej, rzeźby Sylwestra Ambroziaka, Marioli Wawrzusiak. Oferta ta jest kierowana do osób, które cenią sztukę i chcą przenosić ją do aranżacji swoich wnętrz.

Składy budowlane VOX działają na polskim rynku dystrybucji materiałów budowlanych 15 lat. Obecnie firma posiada ponad 60 punktów sprzedaży na terenie całego kraju i konsekwentnie stawia na zwiększenie udziału w rynku. Od 2007 roku sieć poszerza swój zasięg poprzez otwieranie sklepów Majster, działających na zasadzie franczyzy. W 2007 roku Składy budowlane VOX osiągnęły obrót 263 mln zł. Firma zatrudnia około 260 osób.
Vox Industrie S.A., właściciel marki Meble Vox stanowi część Grupy Kapitałowej Vox. Obecnie produkty firmy są dostępne w sieci 126 salonów w Polsce i 41 za granicą m.in. w Berlinie, Kijowie, Pradze, Bratysławie, Wilnie, Rydze, Zagrzebiu. Eksportowane są do krajów Europy i Stanów Zjednoczonych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej