Nowy punkt na biznesowej mapie stolicy

2008-01-23 14:14
Ghelamco_TrinityParkIII
Autor: brak danych

W styczniu 2008 r. firma Ghelamco Poland rozpoczyna kolejną inwestycję biurową klasy A w Warszawie. Przy ul. Domaniewskiej rusza budowa Trinity Park III. Planowany koszt inwestycji to 65 mln euro.

Trinity Park III to kolejny etap budowanego przez Ghelamco na Mokotowie nowoczesnego parku biznesu. Budynek jest dopełnieniem dwóch istniejących już obiektów - Trinity I i Trinity II, z którymi stworzy rozbudowany kompleks biurowy.

Nowy budynek stanie na planie litery C. Zaprojektowała go belgijska pracownia architektoniczna Jaspers & Eyers Partners. Fasada całego biurowca wykonana zostanie ze szkła, co zapewni doskonały dostęp światła dziennego do wnętrza obiektu - nawet do pomieszczeń usytuowanych w wewnętrznych załamaniach biurowca. Nowatorską formę budynku podkreślać będą materiały użyte do jego budowy i wykończenia - połączenie szkła, kamienia i stali. Dopełnieniem nowoczesnej aranżacji przestrzeni ma być duża fontanna zaplanowana na dziedzińcu biurowca.

Trinity Park III

Foto: Ghelamco

Łączna powierzchnia użytkowa wyniesie 32 000 m2 (przestrzeń jednego piętra to ok. 4 700 m2). Zaplanowane rozwiązania techniczne, m.in. system podnoszonych podłóg (panele 60x60 cm) oraz puszki podłogowe, zapewnią pełną dowolność przy okablowaniu powierzchni biura. Dodatkowo przestrzeń będzie można dowolnie aranżować, w zależności od potrzeb i wizji najemców. Biurowiec wyposażony zostanie w nowoczesny system klimatyzacji z centralną funkcją nawilżania powietrza oraz z możliwością indywidualnej regulacji temperatury. Ghelamco planuje także rozwiązanie nieczęsto spotykane w nowoczesnych biurowcach klasy A - panoramiczne, uchylne okna budynku.

Trinity Park III - wnętrze

Foto: Ghelamco

Komunikację pomiędzy poszczególnymi piętrami zapewnią szybkobieżne windy. W kwestii zabezpieczeń inwestor przewidział całodobową ochronę, system kontroli dostępu oraz System Zarządzania Budynkiem (BMS). W Trinity Park III znajdą się także punkty usługowo-handlowe, lunch-bar dla pracowników oraz kiosk. Pod budynkiem zaplanowano 3 kondygnacyjny parking podziemny na 720 miejsc postojowych. Biurowiec położony jest w sąsiedztwie innych inwestycji biurowych. Dodatkową zaletą lokalizacji jest bliskość lotniska. W sąsiedztwie znajduje się też: centrum handlowe (Galeria Mokotów) i klinika medyczna (LIM).

W budynku będzie mogło pracować ok. 3000 osób. Pierwsi najemcy wprowadzą się do Trinity Park III już w II kwartale 2009 roku. W chwili obecnej Ghelamco negocjuje już umowy najmu powierzchni z kilkoma międzynarodowymi korporacjami.

Biurowiec Trinity Park I (18.500 m2) oddany został do użytku w I kw. 2006 roku, a sprzedany w czerwcu tego samego roku. Jego nabywcą została Arka BZ WBK Fundusz Rynku Nieruchomości TFI (50 proc. udziałów) oraz spółka Central Europen Warsaw Investment (także 50 proc. udziałów).
Budynek Trinity Park II (24.500 m2) otwarto dla najemców w I kw. minionego roku. Jego sprzedaż odbyła się w lipcu 2007 r. razem z inną inwestycją biurową Ghelmaco Polnad - Prosta Office Center. Nabywcą był ING Real Estate. Wartość transakcji 167 mln euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej