Nowy image Placu Dąbrowskiego w Łodzi

2009-03-13 16:36
Plac Dąbrowskiego w Łodzi
Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi

Skanska podpisała z Łódzkim Zarządem Dróg i Transportu umowę na modernizację placu Dąbrowskiego. Jego najciekawszym punktem będzie fontanna w kształcie fali. Efekt prac realizowanych przez Skanska będzie widoczny w połowie roku.

- Przebudowę placu Dąbrowskiego musimy wykonać w bardzo krótkim czasie. Gotowy plac jesteśmy zobowiązani przekazać najpóźniej do 15 sierpnia b.r. – mówi Marcin Twardowski, menadżer projektu, Skanska.

Plac budowy znajduje się w samym centrum miasta, co powoduje konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na bezpieczeństwo prowadzonych robót.
- Aby zminimalizować wpływ budowy na otoczenie, podzielimy prace na dwa etapy – mówi Marcin Twardowski. - Plac budowy wygrodzony zostanie szczelnym płotem, ustawionym wzdłuż krawężników. Wjazd i wyjazd z placu budowy odbywać się będzie jedynie dwoma bramami: na ulicę Sterlinga i jezdnię pl. Dąbrowskiego.
Nowa nawierzchnia placu Dąbrowskiego zostanie wykonana z kamienia naturalnego. Po zakończeniu prac plac będzie przypominał wyglądem amfiteatr zwrócony w kierunku gmachu Teatru Wielkiego. Prace dotyczą wykonania fontanny w kształcie fali, chodników, oświetlenia placu, urządzeń małej architektury oraz zagospodarowanie terenu. Inwestycja spowoduje ograniczenia w ruchu pojazdów i pieszych.

Plac Dąbrowskiego w Łodzi
Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi Wizualizacja Placu Dąbrowskiego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej