Nowy image Placu Dąbrowskiego w Łodzi

2009-03-13 16:36
Plac Dąbrowskiego w Łodzi
Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi

Skanska podpisała z Łódzkim Zarządem Dróg i Transportu umowę na modernizację placu Dąbrowskiego. Jego najciekawszym punktem będzie fontanna w kształcie fali. Efekt prac realizowanych przez Skanska będzie widoczny w połowie roku.

- Przebudowę placu Dąbrowskiego musimy wykonać w bardzo krótkim czasie. Gotowy plac jesteśmy zobowiązani przekazać najpóźniej do 15 sierpnia b.r. – mówi Marcin Twardowski, menadżer projektu, Skanska.

Plac budowy znajduje się w samym centrum miasta, co powoduje konieczność zwrócenia szczególnej uwagi na bezpieczeństwo prowadzonych robót.
- Aby zminimalizować wpływ budowy na otoczenie, podzielimy prace na dwa etapy – mówi Marcin Twardowski. - Plac budowy wygrodzony zostanie szczelnym płotem, ustawionym wzdłuż krawężników. Wjazd i wyjazd z placu budowy odbywać się będzie jedynie dwoma bramami: na ulicę Sterlinga i jezdnię pl. Dąbrowskiego.
Nowa nawierzchnia placu Dąbrowskiego zostanie wykonana z kamienia naturalnego. Po zakończeniu prac plac będzie przypominał wyglądem amfiteatr zwrócony w kierunku gmachu Teatru Wielkiego. Prace dotyczą wykonania fontanny w kształcie fali, chodników, oświetlenia placu, urządzeń małej architektury oraz zagospodarowanie terenu. Inwestycja spowoduje ograniczenia w ruchu pojazdów i pieszych.

Plac Dąbrowskiego w Łodzi
Autor: Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi Wizualizacja Placu Dąbrowskiego
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej