Nowi partnerzy na rynku nieruchomości

2010-02-01 10:48

W celu zapewnienia jak najlepszych możliwości najmu dla swoich klientów Polimeni International podpisał umowę agencyjną z Jones Lang LaSalle na wynajem Galerii Rumia oraz obsługę pozostałych inwestycji firmy Polimeni (m.in. Galerii Słupsk oraz Galerii w Jastrzębiu Zdrój).

Polimeni należy do liderów pośród działających w Polsce inwestorów amerykańskich. Firma od lat realizuje konsekwentną strategię angażowania się w budowę centrów handlowych, którymi następnie zarządza, a w odpowiednim czasie, odsprzedaje. Firma zrealizowała m.in. Galerię Słupsk, Galerię Rumia, Galerię Konin, Galerię Ostrowiec i Galerię Gniezno. W marcu b.r. oddaje do użytku swój najnowszy projekt - galerię w Jastrzębiu Zdroju. Dotychczas Polimeni we własnym zakresie podejmowała wyzwania znalezienia najemców dla swoich inwestycji, jednak mnogość przedsięwzięć dewelopera i konkurencyjny rynek spowodowały, iż nadszedł czas by poszukać profesjonalnego wsparcia w tej dziedzinie.

- Wierzymy, że owocem współpracy z Jones Lang LaSalle będzie dalsze rozszerzenie naszej oferty – mówi Karol Kalicki, wiceprezes Polimeni International LLC. - A zważywszy na nasze plany inwestycyjne i dotychczasowe zaangażowanie w Polsce, które należy do największych spośród tego typu firm, oznacza to dalsze podnoszenie jakości świadczonych przez nas usług.

Galeria Rumia
Autor: Jones Lang LaSalle Od lewej: Ron Epstein (executive vice president) i Karol Kalicki (vice president) z Polimeni oraz Marta Augustyn (associate director), Adam Kłos (konsultant), Natalia Sobecka (młodszy konsultant) z Jones Lang LaSalle.

- Projekty Polimeni są atrakcyjnie zlokalizowane w miejscowościach do 150 tys. mieszkańców. Rynki te są jeszcze niewystarczająco nasycone centrami handlowymi, wierzymy więc, że przy odpowiednim doborze najemców inwestycje Polimeni spotkają się z silnym zainteresowaniem klientów - mówi Marta Augustyn, Associate Director w Jones Lang LaSalle.

Galeria Rumia, otwarta przez Polimeni w listopadzie poprzedniego roku, podpisała niedawno umowę na wynajem powierzchni z Multikinem i oczekuje otwarcia pierwszego w Rumi multipleksu w IV kwartale tego roku.
- Biorąc pod uwagę, iż należący do Multikina Silver Screen w Gdyni sprzedał milion biletów w 2009 roku, bardzo się cieszymy z perspektywy dodania takiej atrakcji do Galerii Rumia - mówi prezes Polimeni Int. Vincent Polimeni – Ruch generowany przez kino będzie na pewno ogromną zaletą także dla innych najemców naszej galerii.

- Uważamy, że w dobie recesji warto być konsekwentnym i realizować swoje projekty utrzymując długoterminowe relacje z partnerami biznesowymi, a także samorządowymi i administracyjnymi władzami miast, w których przychodzi nam prowadzić swą działalność - mówi prezes Kalicki - Właśnie ugruntowaniu relacji z partnerami biznesowymi ma posłużyć podpisana umowa z Jones Lang LaSalle.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej