Nowi najemcy w Centrum Zielna

2007-05-23 19:10

W Centrum Zielna w Warszawie otworzyły swoje siedziby kolejne firmy. TriGranit oraz Nicholson International CEE zawarły umowy najmu na 260 mkw. powierzchni biurowej, podczas gdy Międzynarodowy Fundusz Walutowy wynajął 250 mkw.

Ponadto, w należącym przed wojną do Polskiej Akcyjnej Spółki Telegraficznej budynku "Małej Pasty" zostały otwarte restauracja w stylu kolonialnym KOM oraz vintage bar. Dzisiaj jest to budynek A. Licząca 500 mkw. powierzchnia łączy elementy historyczne z najwyższej klasy technologią, tworząc cztery sale restauracyjne, trzy bary, cygarowe foyer oraz bibliotekę. Praktycznie wszystkie wewnętrzne elementy wykończeniowe umieszczone na obu poziomach lokalu wraz z kilkoma wejściami oraz klatką schodową zostały wyprodukowane w Polsce.

- W wyniku negocjacji pomiędzy stronami, transakcje przebiegały wyjątkowo sprawnie. Fakt, że Centrum Zielna zostało wybrane m.in. przez TriGranit Warsaw na siedzibę firmy, dowodzi, że obiekt spełnia wszelkie oczekiwania najemców znanych ze swych wymagań." - przyznaje Anna Oleśniewicz z Jones Lang LaSalle, reprezentująca właściciela obiektu.

Oficjalne otwarcie Centrum Zielna odbyło się 21 kwietnia 2006 r. z udziałem polskich i niemieckich przedsiębiorców. Imprezę połączono z otwarciem wystawy "Powrót miasta: Zielna 37 i okolice - wczoraj, dziś, jutro". Obecnie Centrum wynajęte jest w 71 proc. Wśród najemców znajdują się oprócz wymienionych wcześniej GETIN Bank, Fitch-Ratings, Mustang, Biuro Rachunkowe "Kontabl" oraz Instytut Austriacki.

Obiekt to 6693 mkw. powierzchni biurowej, handlowej i konferencyjnej, stanowiący połączenie trzech budynków: historycznego A, z dwoma nowopowstałymi B i C. Trzy niezależne budynki można łączyć między sobą do poziomu 6, co stwarza możliwość komunikacji wewnątrz całego obiektu na danym piętrze. Pozwala to na wynajem zarówno pięter w poszczególnych obiektach, całych budynków zaopatrzonych w odrębne wejścia, jak i większych powierzchni na tym samym poziomie, powstałych z połączenia pięter we wszystkich trzech obiektach.

W swej najwyższej części obiekt składa się z trzynastu kondygnacji naziemnych oraz trzech kondygnacji podziemnych przeznaczonych na parking. Na parterze planowana jest restauracja, bank oraz inne funkcje usługowo-handlowe wymagane przez najemców. Dodatkowo, na piętrze 5 i 6 w budynku C planowane jest utworzenie ogólnie dostępnego centrum konferencyjnego.

Foto: Jones Lang LaSalle

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej