Nowi gracze w wałbrzyskiej SSE

2010-02-10 9:29

Rada Ministrów zmieniła granice wałbrzyskiej specjalnej strefy ekonomicznej (WSSE) włączając w jej obszar ok. 30 ha, w tym ponad 5 ha na realizację dwóch konkretnych inwestycji. Dzięki tej decyzji powstanie 2250 nowych miejsc pracy. Przygotowany przez Ministerstwo Gospodarki projekt rozporządzenia rząd przyjął 9 lutego br.

Pierwsze 2000 nowych miejsc pracy powstanie w Centrum Usług Wspólnych IBM we Wrocławiu. Kolejne 250 w Jelczu Laskowicach, gdzie Autolive Poland Sp. z o.o. uruchomi produkcję poduszek powietrznych.

Ministerstwo Gospodarki przewiduje ponadto, że w perspektywie kilku najbliższych lat, zmiana granic strefy przyczyni się do zwiększenia zatrudnienia również w otoczeniu WSSE, co będzie miało duże znaczenie dla lokalnego rynku pracy. Na podstawie danych pochodzących od przedsiębiorców szacuje się, że na każde 1 nowe miejsce pracy utworzone na terenie strefy przypada ok. 0,2 poza strefą.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej