Nowe standardy jakości oklein

2007-09-26 14:10

Barlinek uruchomił nową suszarnię z doprasowaniem okleiny. Zastosowane maszyny i technologia czynią ją jedną z najnowocześniejszych w Europie. Inwestycja nie tylko zwiększa potencjał wzrostu całej produkcji, ale przede wszystkim stanowi zasadniczą zmianę w jakości finalnego produktu.

 

 

 

 

 

 Wydział Produkcji Okleiny Barlinek S.A.

Maksymalnie gładka okleina o stałej, równej wilgotności to ideał poszukiwany przez producentów wyposażenia wnętrz, drzwi oraz w rzemiośle artystycznym i samochodowym. Od sierpnia b.r. Wydział Produkcji Okleiny Barlinka posiada suszarnię gwarantującą najwyższe standardy jakości. Linia posiada 6 sekcji ze strefami doprasowania i chłodzenia. Jej wyposażenie i wielkość pozwalają na suszenie surowca o długości do 4,2 m i grubości od 0,3 mm do 2 mm.
Zaplecze technologiczne barlineckiej suszarni, zakupione od firmy Grenzebach, pozwala na maksymalne wyeliminowanie pofałdowań, a produkt finalny na całej powierzchni płata osiąga stałą i równą wilgotność. Gładkość okleiny i równomierność jej wysuszenia znacząco ułatwiają dalszą obróbkę materiału i jego efektywne wykorzystanie poprzez ograniczenie odpadu. Wysoka wydajność nowego urządzenia daje możliwość suszenia ponad 6 mln m2 okleiny rocznie. Razem z trzema pozostałymi suszarniami, potencjalne moce przetwórcze Barlinka w tej sferze wzrosły z 12 do ponad 13 mln m2 okleiny w ciągu roku. Nowa suszarnia Barlinka będzie przede wszystkim wykorzystywana na potrzeby produkcji najbardziej poszukiwanych oklein z dębu oraz z surowców, których naturalne właściwości czynią je trudnymi w obróbce, tj. z gatunków typu: buk, olcha i brzoza. Inwestycja pozwoli na dalszą dywersyfikację produkcji z korzyścią dla odbiorców w kraju, jak i za granicą. Nowowczesna suszarnia to pierwszy etap inwestycji na Wydziale Produkcji Okleiny w Barlinku - firma planuje modernizację starszych maszyn i urządzeń suszarniczych, jak również zakup nowych skrawarek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej