Nowe standardy jakości oklein

2007-09-26 14:10

Barlinek uruchomił nową suszarnię z doprasowaniem okleiny. Zastosowane maszyny i technologia czynią ją jedną z najnowocześniejszych w Europie. Inwestycja nie tylko zwiększa potencjał wzrostu całej produkcji, ale przede wszystkim stanowi zasadniczą zmianę w jakości finalnego produktu.

 

 

 

 

 

 Wydział Produkcji Okleiny Barlinek S.A.

Maksymalnie gładka okleina o stałej, równej wilgotności to ideał poszukiwany przez producentów wyposażenia wnętrz, drzwi oraz w rzemiośle artystycznym i samochodowym. Od sierpnia b.r. Wydział Produkcji Okleiny Barlinka posiada suszarnię gwarantującą najwyższe standardy jakości. Linia posiada 6 sekcji ze strefami doprasowania i chłodzenia. Jej wyposażenie i wielkość pozwalają na suszenie surowca o długości do 4,2 m i grubości od 0,3 mm do 2 mm.
Zaplecze technologiczne barlineckiej suszarni, zakupione od firmy Grenzebach, pozwala na maksymalne wyeliminowanie pofałdowań, a produkt finalny na całej powierzchni płata osiąga stałą i równą wilgotność. Gładkość okleiny i równomierność jej wysuszenia znacząco ułatwiają dalszą obróbkę materiału i jego efektywne wykorzystanie poprzez ograniczenie odpadu. Wysoka wydajność nowego urządzenia daje możliwość suszenia ponad 6 mln m2 okleiny rocznie. Razem z trzema pozostałymi suszarniami, potencjalne moce przetwórcze Barlinka w tej sferze wzrosły z 12 do ponad 13 mln m2 okleiny w ciągu roku. Nowa suszarnia Barlinka będzie przede wszystkim wykorzystywana na potrzeby produkcji najbardziej poszukiwanych oklein z dębu oraz z surowców, których naturalne właściwości czynią je trudnymi w obróbce, tj. z gatunków typu: buk, olcha i brzoza. Inwestycja pozwoli na dalszą dywersyfikację produkcji z korzyścią dla odbiorców w kraju, jak i za granicą. Nowowczesna suszarnia to pierwszy etap inwestycji na Wydziale Produkcji Okleiny w Barlinku - firma planuje modernizację starszych maszyn i urządzeń suszarniczych, jak również zakup nowych skrawarek.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej