Nowe przedsiebiorstwa w Starachowicach

2007-08-31 16:39

Już kilkakrotnie pisaliśmy o Specjalnych Strefach Ekonomicznych i możliwościach jakie dają przedsiębiorcom. W sierpniu 2007 roku Zarząd SSE Starachowice wydał dwa pozwolenia na prowadzenie działalności gospodarczej na terenie tej strefy.

Jedno z zezwoleń otrzymało przedsiębiorstwo CTH sp. z o.o. z siedzibą w Morawicy. Zajmuje się ono produkcją kotłów grzewczych na biomasę stałą, kolektorów słonecznych i gruntowych pomp ciepła. Łączna powierzchnia, którą otrzymało przedsiębiorstwo do swojego użytku to 24363 mkw. Nakład inwestycyjny jaki musi wnieść CHT do końca 2011 roku to 2359 tys. euro, przedsiebiorstwo powinno także zatrudnić co najmniej 60 nowych pracowników oraz zakończy inwestycję do marca 2012 roku. Kolejne zezwolenie zostało udzielone Przedsiębiorstwu Handlowemu BULDIER sp. z o.o. z siedziba w Tychach. Firma produkuje wyroby betonowe i keramzytowe dla budownictwa. Działalność gospodarcza będzie prowadzona na terenie o łącznej powierzchni 20005 mkw.
Zgodnie z warunkami zawartymi w zezwoleniu BULDIER musi zainwestować w strefie co najmniej 664 tys euro do końca 2012 roku oraz zrealizować zatrudnienie na poziomie co najmniej 40 nowych pracowników. Zakończenie nowej inwestycji powinno nastąpić do końca marca 2013 roku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej