Nowe inwestycje brytyjskiego dewelopera

2007-03-02 12:47

Połączenie Parkridge z ProLogis nie kończy bynajmniej samodzielnej działalności dewelopera. Firma będzie dalej budować i zarządzać galeriami Focus Park, obiektami biurowymi czy obiektami kulturalno-rozrywkowymi.  

ProLogis kupił od brytyjskiego dewelopera European Industrial Businessses and Assetts, nową grupę przemysłową, która powstała w rezultacie podziału Parkridge Group. Wartość transakcji to 280 milionów funtów sterlingów. Ponadto ProLogis ma przejąć 25% kapitału akcyjnego Parkridge Holdings za 75 milionów funtów sterlingów. Środki te, za zgodą akcjonariuszy, pozostaną w spółce. Poza tym, obejmie akcje w nowej emisji za 80 milionów funtów. Transakcje te mają umożliwić firmie dalszy rozwój.

Brytyjska spółka ma się dalej zajmować budową i zarządzaniem galeriami Focus Park, obiektami biurowymi, obiektami kulturalno-rozrywkowymi. W zakres jej działalności będzie wchodzić uzbrajanie terenów, budowa obiektów produkcyjnych i innowacyjnych oraz tworzenie sieci parków handlowych na terenie Rosji, Ukrainy i innych krajów byłego ZSRR.

W Polsce spółka działa od 2003 roku. Parkridge CE Retail zajmuje się planowaniem i budową śródmiejskich centrów rozrywkowo-handlowych Focus Park oraz parków handlowych (retail park) Multi Park. Planuje się, że łączna wartość wszystkich inwestycji przewidzianych w Polsce w najbliższych latach będzie wynosić ok. 2 miliardy zł.

Pierwsza galeria będzie otwarta w Rybniku. Już teraz jednak dewelpoer próbuje pozyskać kolejne grunty pod inwestycje. 15 lutego ostatecznie sfinalizowano starania o osmiohektarową nieruchomość w Gliwicach. Firma podpisała z syndykiem masy upadłości Huty Gliwice SA umowę kupna obiektu w centrum miasta. Planuje się, że galeria w Gliwicach będzie otwarta w pierwszej połowie 2008 roku. Obiekt o powierzchni 140 000 mkw. udostępni blisko 2200 miejsc pracy i 220 sklepów. Wartość inwestycji szacuje się na 100 mln EU.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej