Nowa marka na rynku nieruchomości

2008-04-24 14:11
Woronicza Qbik
Autor: Ghelamco Poland Pierwsze w Polsce warszawskie soft lofty mają już swoją nazwę - Woronicza Qbik.

Międzynarodowy deweloper - od 17 lat obecny również na polskim rynku nieruchomości, podczas konferencji prasowej (12 lutego 2008 roku) ogłosił wejście na rynek nowej marki sygnowanej przez Ghelamco Poland, a mianowicie - Ghelamco Residential. Inwestor, którego dotychczasowym znakiem rozpoznawczym były nowoczesne biurowce, zdecydował się wejść w segment mieszkaniowy. Projekty na 2008 rok obejmują 5 inwestycji mieszkaniowych, w tym m.in. pierwsze w Polsce soft lofty oraz kameralne osiedle domów jednorodzinnych.

Ghelamco działa na rynku belgijskim (od 1985 r.), polskim, holenderskim, francuskim, ukraińskim oraz rosyjskim. Wśród zrealizowanych projektów są głównie budynki biurowe (klasy A), ale także centra dystrybucyjne i apartamenty. W Polsce (od 1991 r.) firma wybudowała dotychczas ponad 250 000 m2 powierzchni biurowej. To w sumie już kilkanaście biurowców (m.in. Zaułek Piękna - " Najlepszy Projekt Biurowy roku 2005 w Polsce" i Crown Investments - "Projekt Biurowy roku 2004 w Europie Centralno-Wschodniej"), głównie na terenie Warszawy. Obecnie deweloper rozszerza działania także na inne duże miasta w Polsce, w tym Wrocław, Katowice i Łódź.

W oparciu o kilkunastoletnie doświadczenie oraz w odpowiedzi na zapotrzebowanie polskiego rynku, Ghelamco Poland zdecydowało się na wejście w segment mieszkaniowy. Celem firmy jest realizacja inwestycji skierowanych do odbiorców o zróżnicowanych potrzebach - mieszkania, apartamenty oraz rezydencje. Pierwsze projekty mieszkaniowe dotyczą Warszawy i Wrocławia, kolejne deweloper planuje także w innych miastach, m.in. w Łodzi i Trójmieście.

Planowane i już realizowane inwestycje nowej marki Ghelamco Residential zaprezentowane na konferencji prasowej - zapowiadają aktywną działalność na rynku wysokiej klasy apartamentów i rezydencji.
Rezydencja Tumska - położona blisko najstarszej części Wrocławia - zostanie oddana do użytku w III kwartale 2008 roku. Pod Warszawą pojawi się Konstancin Gardenville - pełne zieleni ekskluzywne osiedle 59 domów wolnostojących oraz bliźniaków. Woronicza Qbik - pierwsze w Polsce soft lofty powstaną u zbiegu ul. Woronicza i Racjonalizacji w Warszawie. To właśnie pierwsze mieszkaniowe przedsięwziecia Ghelamco Residential.

Firma angażuje się także w rewitalizację budynków. Warszawskie kamienice z przełomu XIX/XX wieku, położone przy samym Trakcie Królewskim - Foksal 13 i 15 - staną się luksusowymi apartamentowcami. Ghelamco planuje odrestaurowanie budynków z jednoczesnym zachowaniem oryginalnego charakteru kamienic. W miejscach, gdzie będzie to możliwe, zostaną zachowane przedwojenne sztukaterie, odrestaurowane parkiety z mozaikami w apartamentach i malowidła na sufitach klatek schodowych. Wnętrza zaś wykończone będą zgodnie z najnowocześniejszymi standardami.
Firma Ghelamco kupiła także zabytkową kamienicę przy ul. Matejki 3a we Wrocławiu (w pobliżu Ogródu Botanicznego). Jest to budynek z początku XX wieku, który po rewitalizacji będzie miał 14 luksusowych apartamentów.

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej