Nowa marka na rynku kostki brukowej

2007-01-21 14:57

BUDMA to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, przyciągające tysiące osób związanych z branżą budowlaną. Właśnie podczas targów firma Polbet  B-Complex S.A. oficjalnie wprowadziła markę produktową POLBRUK. Objętą nią został cały asortyment kostki brukowej produkowanej przez wszystkie zakłady należące obecnie do spółki. W lutym firma planuje zmienić nazwę na POLBRUK S.A.

Spółka rozpoczęła działalność w 1992 roku. Należy do grupy Ożarów, która w Polsce reprezentuje irlandzką grupę Cement Roadstone Holding plc (CRH). I to właśnie wsparcie ze strony CRH, jednego z największych producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych na świecie, umożliwiło firmie dynamiczny rozwój i poszerzenie zasięgu działania. Przez lata zmieniały się nazwy firmy, początkowo B-Complex, później Polbet B-Complex do planowanej POLBRUK S.A. Ale zmieniała się również liczba posiadanych przez firmę zakładów produkcyjnych: stopniowo lista fabryk powiększała się o zakłady w Koszalinie, w Bydgoszczy, Brodnicy,  Piechcienie i Olsztynie, w latach następnych w  Łodzi, Pruszkowie, Kielcach, Głogowie, Prószkowie, Legnicy oraz w Warszawie, Lublinie i Gdańsku. Dynamiczny rozwój nie pozostał niedostrzeżony. Firma została doceniona przez niezależnych ekspertów i czterokrotnie znalazła się w klubie prężnie rozwijających się firm - czyli Gazel Biznesu. Co dalej? W najbliższym czasie już pod nową marką spółka chce kupić kolejne zakłady, rozbudować sieć dystrybucji oraz wprowadzić nowe produkty, szczególnie z grupy szlachetnej kostki brukowej. W związku z tym już wkrótce możemy się spodziewać licznych działań promocyjno-reklamowych, skierowanych zarówno do klientów indywidualnych jak i partnerów biznesowych. 

 

Obecnie w przedsiębiorstwie pracuje ponad 400 osób w 13 zakładach (21 linii produkcyjnych), których łączne możliwości produkcyjne sięgają 10  mln mkw. wyrobów drogowych rocznie. Kostka dostępna jest w kilkuset hurtowniach i składach budowlanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej