Nowa marka na rynku deweloperskim

2009-02-04 16:55

Na rynku pojawiła się w styczniu. Powstała z reorganizacji grupy kapitałowej, w wyniku której rozdzielono działalność produkcyjną i deweloperską prowadzoną do tej pory razem pod wspólnym szyldem Unihouse. Wszystkie dotychczasowe jak i dopiero planowane projekty oraz know-how tej firmy przejęła marka Unidevelopment.

Unidevelopment Sp. z o.o. powstała jako spółka zależna Grupy Unibep SA (od 8 kwietna 2008 roku notowanej na GPW w Warszawie). Zajmuje się działalnością deweloperską i obsługą nieruchomości jednorodzinnych i wielorodzinnych, głównie w aglomeracji warszawskiej. Unihouse skoncentrowało się na działalności produkcyjnej oraz rozwijaniu technologii budowlanych.

W ofercie Unidevelopment znajdą się przede wszystkim kameralne osiedla domów jednorodzinnych oraz apartamenty dla klasy średniej. Deweloper w swojej ofercie posiada m.in. mieszkania dostępne w rządowym programie "Rodzina na swoim" (dofinansowanie obejmuje dopłaty do odsetek kredytu). Natomiast dzięki autorskiemu programowi "Zamieńmy się" osoby posiadające nieruchomość o uregulowanym stanie prawnym mogą zamienić się z deweloperem na mieszkanie lub dom. Jeżeli klient korzysta z kredytu bankowego, to dotychczasowa nieruchomość (mieszkanie, dom, grunt) może stanowić równowartość wymaganego przez banki wkładu własnego. Ta innowacyjna metoda finansowania inwestycji zmniejsza zależność kupującego od kredytu bankowego oraz przyśpieszyła zakup nieruchomości.

Dzięki wsparciu Grupy Kapitałowej Unibep, deweloper Unidevelopment może sprzedawać domy położone na obrzeżach Warszawy w cenie mieszkań znajdujących się w mieście (np. "Osada Brzeziny" na Białołęce, "Osiedle Polnych Maków" w Zamieniu, osiedle "Gardenia" w Łomiankach). W ofercie znajdują się również mieszkania i apartamenty wyróżniające się podwyższonym standardem wykonania części wspólnych budynków (np. apartamenty "Kakowskiego 9" w pobliżu Jeziorka Gocławskiego) oraz coś dla poszukujących tańszych lokali (np. mieszkania na osiedlu "Santorini" w pobliżu rezerwatu Olszynka Grochowska).

 

 

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej