Nowa fabryka firmy Swisspor

2008-10-14 17:46
Nowa fabryka firmy Swisspor
Autor: SWISSPOR POLSKA sp. z o.o.

W pomorskim Pelplinie 26 września 2008 roku oficjalnie ruszyła czwarta fabryka styropianu firmy Swisspor Polska. Koszt inwestycji wyniósł ponad 20 milionów złotych. Wydajność nowego zakładu szacowana jest na około 350 tysięcy metrów sześciennych styropianu rocznie.

Czwarta fabryka z siedzibą na północy Polski jest ostatnim elementem realizowanego od 6 lat planu. Jego celem było rozmieszczenie fabryk w taki sposób, aby zapewnić:
- optymalne koszty logistyczne przy dostawach do klientów z całego obszaru Polski,
- niskie koszty transportu przy dostawach do krajów sąsiednich,
- skrócenie czasu dostaw.
Po wybudowaniu nowego zakładu, powstał swoisty "romb logistyczny" fabryk rozlokowanych wzdłuż granic Polski: na północy - Pelplin, na zachodzie - Międzyrzecz, na południu - Chrzanów i na wschodzie - Janów Podlaski. Każda z fabryk znajduje się przy istniejącej lub planowanej autostradzie.

"Od 2000 roku sześciokrotnie zwiększyliśmy obroty w Polsce. Nowa inwestycja jest owocem dynamicznego rozwoju, dzięki któremu możemy ją sfinansować oraz naszej konsekwencji w realizowaniu ustalonej kilka lat temu strategii biznesowej. Rosnące wymagania jakościowe klientów w połączeniu z zaostrzającą się konkurencją, preferują producentów, którzy potrafią obniżać koszty, utrzymując wysoką jakość wyrobów. Strukturalna optymalizacja kosztów logistycznych poprzez lokalizację fabryk jest działaniem w tym kierunku. Tworzy trwałą i trudną do naśladowania przewagę konkurencyjną" - powiedział Jacek Szwoch, prezes firmy Swisspor Polska.

Firma w Polsce jest obecna od 1999 roku. Ma cztery fabryki styropianu i jedną pap termozgrzewalnych. Nowa wytwórnia styropianu jest pierwszą inwestycją typu "green field", jaką Swisspor zrealizował w Polsce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej