NoVa Park (Gorzów Wielkopolski): jeszcze 40% do wynajęcia

2011-01-19 14:31
Centrum Handlowego NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim
Autor: Caelum Development

Grupa Inwestycyjna Caelum Development podpisała umowę z Jones Lang LaSalle w zakresie ostatniego etapu komercjalizacji NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim. Obie firmy wspólnie skomercjalizują pozostałe 40% powierzchni Galerii Handlowej NoVa Park.

NoVa Park, wielofunkcyjne, największe w województwie lubuskim, centrum handlowo - usługowo - rozrywkowe
Autor: WARBUD SA

- Kooperacja pomiędzy naszymi firmami sprowadza się do wspólnej pracy nad projektem oraz wymiany obserwacji - mówi Grzegorz Mroczek, dyrektor działu najmu w Caelum. - Chcemy jak najszybciej dokończyć proces komercjalizacji Nova Park.

Zobacz koniecznie: Caelum Development rusza z budową NoVa Park w Gorzowie Wielkopolskim

- Miasta od 50 tys. mieszkańców wzwyż znowu stają się atrakcyjne pod względem handlowym i dla inwestorów, i dla najemców. W Gorzowie Wielkopolskim charakteryzującym się dobrą relacją wskaźników siły nabywczej i stopnia nasycenia powierzchnią handlową jest zapotrzebowanie na kolejne centrum handlowe. Projekt Nova Park w pełni zaspokoi potrzeby handlowe mieszkańców miasta oraz będzie idealnym dopełnieniem istniejącej oferty sprzedażowej Galerii Askana - zapewnia Edyta Potera, dyrektor w dziale wynajmu powierzchni handlowych w międzynarodowej agencji Jones Lang LaSalle.

Do tej pory powierzchnia najmu została skomercjalizowana w 60%, a wśród najemców znalazło się wiele marek nieobecnych dotąd na rynku gorzowskim - m.in. H&M, MK Bowling, Intersport, SuperPharm, Smyk, Kappahl, Fielmann. Ponadto umowy najmu podpisały już sieci Piotr & Paweł, C&A, Triumph, Deichmann, Empik, CCC, Apart, Triumph, Wojas i wiele innych. Docelowo w NoVa Park znajdzie się 140 sklepów oraz 14 restauracji. Łącznie sklepy i punkty usługowe zajmą powierzchnię 32 433 m2 GLA. Będzie to największe centrum handlowe w promieniu 100 km i największe centrum województwa lubuskiego.

NoVa Park to galeria handlowa zasięgu regionalnym zlokalizowana na ulicy Przemysłowej i Grobla w Gorzowie Wielkopolskim. Na powierzchni 32 400 m2 (powierzchnia najmu); całkowita wynosi 75 000 m2) uruchomionych zostanie 140 lokali handlowo/usługowych w tym 14 gastronomicznych. Kupujący będą mieli do dyspozycji 910 miejsc parkingowych. Oddanie obiektu planowane jest na I kw. 2012 r. Generalnymi wykonawcami są Warbud i Mercury Engineering.


Caelum Development to irlandzka grupa kapitałowa z siedzibą główną w Warszawie, utworzona w 2002 r. przez grupę prywatnych irlandzkich inwestorów z ponad 10-letnim doświadczeniem na rynku nieruchomości. Caelum operuje na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, głównie w Polsce, a także na terenie Rumunii i Niemiec. Organizacja skupia swoją działalność na rynku obiektów handlowych położonych głównie w miastach średniej wielkości. Grupa jest inwestorem, deweloperem, zarządcą i promotorem posiadanych obiektów. W portfolio inwestycji Caelum znajdują się m.in.: Galeria Askana (Gorzów Wielkopolski), Galeria Młyńska (Racibórz), Wratislavia Center (Wrocław), Galeria Wisła (Płock), Centrum Handlowe Familia (Gdańsk), Centrum Handlowe Stara Cegielnia (Szczecin). Największym realizowanym przez zespół Caelum Development projektem jest wielofunkcyjny kompleks handlowo-rozrywkowy ParkLake Plaza w Bukareszcie, Rumunii (o powierzchni całkowitej 330.000 m2).
Jones Lang LaSalle (NYSE: JLL) jest międzynarodową firmą doradczą świadczącą kompleksowe, w tym finansowe, usługi na rynku nieruchomości. Jones Lang LaSalle obsługuje klientów w 60 krajach w 750 lokalizacjach na świecie, w tym posiadając sieć 180 biur korporacyjnych, zarządza obiektami o łącznej powierzchni blisko 150 mln m2 na świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej