Niezbędnik procesu budowlanego

2006-10-25 13:59
Niezbędnik procesu budowlanego
Autor: Linder Polska Niezbędnik procesu budowlanego

Rynek nieruchomości od dwóch lat rozwija się w Polsce niezwykle dynamicznie, a akcje przedsiębiorstw budowlanych odnotowują wzrost. Tendencje te są zauważalne w budownictwie drogowym i infrastrukturalnym, mieszkaniowym, a także sektorze budownictwa wielkopowierzchniowego - biznesowo-biurowego oraz handlowego. Zagadnienia prawno-podatkowe, z  którymi inwestorzy spotykają się na co dzień, będą tematem konferencji organizowanej przez Francuską Izbę Przemysłowo-Handlową w Polsce.

Niezależnie od charakteru inwestycji i ich funkcji  firmy developerskie i przedsiębiorstwa budowlane mają do czynienia z olbrzymim pakietem norm i uwarunkowań prawno-podatkowych. Zagadnienia te pojawiają się na kolejnych etapach projektów inwestycyjno-budowlanych: począwszy od badania stanu prawnego gruntów, informacji nt. zagospodarowania przestrzennego w gminie, poprzez kwalifikację wydatków inwestycyjnych, zagadnienia związane z ustalaniem wartości początkowej środków trwałych i wartości niematerialnych i prawnych, kończąc na oddaniu inwestycji do użytku, jej sprzedaży bądź dalszego procesu zarządzania nieruchomościami.

Znajomość obowiązujących przepisów prawa budowlanego oraz świadomość złożoności prawnych i podatkowych aspektów procesu inwestycyjnego ułatwi inwestorom przygotowywanie i realizację prac. Podczas konferencji "Niezbędnik procesu budowlanego" prelegenci przedstawią tematy w oparciu o konkretne przykłady z doświadczeń swoich kancelarii, a w podsumowaniach przekażą również rekomendacje dla inwestorów na przyszłość.

Program konferencji o charakterze edukacyjnym i porządkującym rozległą tematykę prawa budowlanego został przygotowany w taki sposób, by powstał praktyczny przewodnik dla inwestorów. Jej celem jest odpowiedź na pytania i objaśnienie problemów, które pojawiają się na kolejnych etapach realizacji projektów budowlanych.

Spotkanie kierowane jest do inwestorów, deweloperów, biur projektowych, biur konsultingowych, inwestorów zastępczych, rzeczoznawców majątkowych, instytucji finansowych. Jego program uwzględnia m.in. problematykę związaną z przygotowaniem gruntu pod inwestycje budowlane w Polsce, a także prawnymi aspektami i prawem autorskim w procesie budowlanym. Będzie się można także sporo dowiedzieć na temat aspektów podatkowych związanych z budową oraz zarządzania nieruchomościami.

Konferencja "Niezbędnik procesu budowlanego" odbędzie się w środę 25 października 2006 roku w Hotelu Kyriad Prestige w Warszawie.

Więcej informacji:

http://www.ccifp.pl/

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej