Nieruchomości we współczesnym obrocie gospodarczym

2007-11-23 16:47

O procesie inwestycyjnym, gospodarce nieruchomościami, o prawie planowania i zagospodarowaniu przestrzennym, partnerstwie publiczno-prywatnym... I wiele, wiele więcej na ogólnopolskiej konferencji "Nieruchomości we współczesnym obrocie gospodarczym" - już 14 grudnia 2007 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Organizatorem projektu jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.

Projekt ma na celu w sposób kompleksowy przedstawić problematykę obrotu nieruchomościami we współczesnej gospodarce. Zaproszeni prelegenci zwrócą uwagę na aspekty wynikające z prawa cywilnego, administracyjnego i podatkowego. Patronat merytoryczny nad konferencją sprawują: prof. Zygmunt Niewiadomski z Katedry Prawa Gospodarczego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej oraz prof. Krzysztof Pietrzykowski z Katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele nauki z ośrodków akademickich całej Polski. Poza prawnikami, swoje prelekcje wygłoszą eksperci z dziedziny nauk ekonomicznych i technicznych. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się ponadto przedstawiciele instytucji państwowych oraz wiodących na polskim rynku firm. Zamiarem organizatorów jest przyciągnięcie szerokiej grupy odbiorców: studentów prawa i administracji z całej Polski, prawników-praktyków, urzędników, a także wszystkich studentów zainteresowanych aspektami technicznymi i ekonomicznymi omawianych zagadnień.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak proces inwestycyjny, gospodarka nieruchomościami, prawo planowania i zagospodarowania przestrzeni, prawnopodatkowe aspekty procesu inwestycyjnego, pośrednictwo w obronie nieruchomościami, prawo mieszkaniowe, partnerstwo publiczno-prywatne oraz finansowanie inwestycji. Poza programem naukowym, ważnym aspektem będą praktyczne porady fachowców dotyczące chociażby kredytów mieszkaniowych.

Więcej informacji: www.elsa.org.pl/nieruchomosci

UW
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej