Nieruchomości we współczesnym obrocie gospodarczym

2007-11-23 16:47

O procesie inwestycyjnym, gospodarce nieruchomościami, o prawie planowania i zagospodarowaniu przestrzennym, partnerstwie publiczno-prywatnym... I wiele, wiele więcej na ogólnopolskiej konferencji "Nieruchomości we współczesnym obrocie gospodarczym" - już 14 grudnia 2007 r. na Uniwersytecie Warszawskim. Organizatorem projektu jest Europejskie Stowarzyszenie Studentów Prawa ELSA Poland.

Projekt ma na celu w sposób kompleksowy przedstawić problematykę obrotu nieruchomościami we współczesnej gospodarce. Zaproszeni prelegenci zwrócą uwagę na aspekty wynikające z prawa cywilnego, administracyjnego i podatkowego. Patronat merytoryczny nad konferencją sprawują: prof. Zygmunt Niewiadomski z Katedry Prawa Gospodarczego w Kolegium Zarządzania i Finansów Szkoły Głównej Handlowej oraz prof. Krzysztof Pietrzykowski z Katedry Prawa Cywilnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia Izby Cywilnej Sądu Najwyższego.

W konferencji wezmą udział przedstawiciele nauki z ośrodków akademickich całej Polski. Poza prawnikami, swoje prelekcje wygłoszą eksperci z dziedziny nauk ekonomicznych i technicznych. Wśród zaproszonych prelegentów znajdą się ponadto przedstawiciele instytucji państwowych oraz wiodących na polskim rynku firm. Zamiarem organizatorów jest przyciągnięcie szerokiej grupy odbiorców: studentów prawa i administracji z całej Polski, prawników-praktyków, urzędników, a także wszystkich studentów zainteresowanych aspektami technicznymi i ekonomicznymi omawianych zagadnień.

Zakres tematyczny konferencji obejmuje m.in. takie zagadnienia, jak proces inwestycyjny, gospodarka nieruchomościami, prawo planowania i zagospodarowania przestrzeni, prawnopodatkowe aspekty procesu inwestycyjnego, pośrednictwo w obronie nieruchomościami, prawo mieszkaniowe, partnerstwo publiczno-prywatne oraz finansowanie inwestycji. Poza programem naukowym, ważnym aspektem będą praktyczne porady fachowców dotyczące chociażby kredytów mieszkaniowych.

Więcej informacji: www.elsa.org.pl/nieruchomosci

UW
Autor: brak danych
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej