Nie tylko szóstek życzę

2008-09-15 15:26
Olgierd Dziekoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury.
Autor: Ministerstwo Infrastruktury

Początek roku szkolnego to czas na słowa, które są przeznaczone specjalnie dla uczniów. Olgierd Dziekoński, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Infrastruktury zwraca się z takimi do wychowanków szkół zawodowych i budowlanych. Jesteśmy z was dumni.

Rozpoczęcie roku szkolnego jest dla wszystkich pracowników oświaty nie tylko uroczystością, ale przede wszystkim początkiem realizacji przygotowanych wcześniej programów nauczania - w przypadku szkół zawodowych dobrze dostosowanych do potrzeb gospodarki kraju. Nowy rok szkolny to dla uczniów zdecydowanych na uzyskanie wykształcenia zawodowego czas zdobywania wiedzy i cennych doświadczeń - początek ścieżki kariery zawodowej.

Wychowawcom i nauczycielom życzę dumy z wychowanków, a także składam podziękowanie za gotowość do osobistego zaangażowania w przygotowanie młodzieży do wykonywania zawodów budowlanych. To od osobistego zapału i zaangażowania wychowawców zależy wysoki poziom kształcenia młodzieży w zawodach związanych z budownictwem. Dobrze wykształcona młodzież, posiadająca odpowiednie kwalifikacje zawodowe, tak cenione na rynku pracy, daje kadrze nauczycielskiej poczucie spełnienia zawodowego i przynosi radość z pracy.

Pragnę Państwa zapewnić, że wszystkie inicjatywy służące promowaniu budownictwa oraz zawodów budowlanych, popularyzujące kształcenie zawodowe, podejmowane wraz przedstawicielami branży budowlanej, są wspierane przez Ministra Infrastruktury.

Z okazji inauguracji nowego roku szkolnego chciałbym złożyć wychowawcom i rodzicom najlepsze życzenia oraz wyrazy uznania za trud wkładany w kształcenie młodzieży w zawodach budowlanych. Jednocześnie życzę Państwu dalszych lat owocnej pracy oraz radości z realizacji planów zawodowych i osobistych.

Wszystkim uczniom życzę zaś wielu ciekawych zajęć w nowoczesnej i przyjaznej szkole.

 

Olgierd Dziekoński
Podsekretarz Stanu

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej