Narodowy wirtualnym okiem oglądany...

2008-11-06 10:46

"Budowa Stadionu Narodowego idzie pełną parą. Postępy prac można już śledzić w internecie dzięki specjalnej kamerze!" - czytamy i widzimy na oficjalnym serwisie spółki PL.2012. Tak naprawdę to ciekawi tego, jak stary Stadion X-lecia przeistacza się w główną polską arenę mistrzostw Europy 2012 roku, na razie mają internetowy widok na okolice stadionu..., Ale jak zapewnia Narodowe Centrum Sportu ,już nieługo będziemy mogli "zajrzeć" na samą budowę.

Pierwszym miastem, wśród kandydatów na gospodarza EURO 2012, które zainstalowało specjalną kamerę na stadionie, był Kraków. Podobne mają też wkrótce pojawić się we Wrocławiu, Gdańsku, Poznaniu i Chorzowie. Warszawska kamera, zainstalowana na dachu (niezbyt wysokiego) wieżowca przy Rondzie Waszyngtona, rejestruje obraz co 1 minutę... Wszystkie "widoki" będą archiwizowane, żeby można było tworzyć z nich krótkie filmy, pokazujące w przyspieszonym tempie budowę areny.
Narodowe Centrum Sportu, odpowiedzialne za budowę Stadionu Narodowego, chce postawić specjalną konstrukcję bliżej budowy i na niej zamieścić "wirtualne oko", dzięki czemu obraz będzie lepszej jakości. I to jet dobra wiadomość, bo - przyznajmy - obecny widok z kamery jest raczej dość mglisty, a w pochmurny jesienny dzień (których przed nami teraz niestety mnóstwo) dojrzeć cokolwiek nie da rady... Poniżej widok z 5 listopada br.:

godz. 13:10

godz. 16:36

Sprawdź sam: Widok z kamery na Stadion Narodowy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej