Narodowy bez Borowskiego

2008-08-07 15:40
Narodowy bez Borowskiego
Autor: MSiT| PL.2012 Narodowy bez Borowskiego

W atmosferze medialnego szumu (dwa sprzeczne komunikaty w ciągu dnia) ale jednak - 6 sierpnia 2008 r. - poznaliśmy człowieka, na którego spadła odpowiedzialność za budowę Stadionu Narodowego. Minister Sportu i Turystyki przyjął dymisję Michała Borowskiego, prezesa spółki Narodowe Centrum Sportu i niemal natychmiast wskazał jego nastepcę - Rafała Kaplera, wiceprezesa zarządu Spółki PL.2012.

Zamiesznie wokół Michała Borowskiego zaczęło się jeszcze w poniedziałek, 4 sierpnia br. Wówczas prezes NCS przesłał do Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska i Ministra Mirosława Drzewieckiego pismo, w którym zwracał się z prośbą o dymisję. Minister zapoznał się z przedmiotowym pismem. I "mając na uwadze odpowiedzialność za budowę (...) kluczowej dla organizacji Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO 2012 inwestycji w Polsce" uznał, że "niezbędne jest kontynuowanie podjętych przez obecnego prezesa spółki NCS działań". Tak brzmiał poranny (6 sierpnia 2008 r.) komunikat MSiT. Jednak już w południe największe portale informacyjne aczęły trąbić, że: "nowym szefem NCS został Rafał Kapler"...

Po południu pojawił się oficjalny, drugi już tego dnia, komunikat i wszystko wskazuje na to, że ostatni: "Ministerstwo Sportu i Turystyki informuje, że z dniem 6 sierpnia 2008 roku, Minister Sportu i Turystyki odwołuje pana Michała Borowskiego z funkcji prezesa spółki Narodowe Centrum Sportu". Jednocześnie na w.w. stanowisko powołany został Rafał Kapler, obecny wiceprezes spółki PL.2012 i krajowy koordynator ds. budowy stadionów. Minister Drzwiecki już rozpoczął działania restrukturyzacyjne, których celem jest uformowanie nowego zarządu spółki NCS, w składzie właściwym dla bieżącego etapu realizacji inwestycji, tj. przejście z fazy projektowej do fazy wykonawczej. MSiT zapewnia, że projekt budowy Stadionu Narodowego jest w pełni koordynowany, realizowany zgodnie z harmonogramem i nadzorowany przez powołaną przez Spółkę PL.2012.

Były prezes NCS nie komentuje powołania Rafała Kaplera na to stanowisko. O tym, że już nie kieruje budową Stadionu Narodowego, poinformowali go dziennikarze.

Rafał Kapler
Autor: PL.2012 Rafał Kapler, krajowy koordynator ds. organizacji i ds. budowy stadionów, wiceprezes zarządu Spółki PL.2012, od 6 sierpnia 2008 r. prezes NCS.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Tekst sponsorowany

Czytaj więcej