Największy kontrakt w historii PA Conex

2008-08-25 11:56

Spółka z Grupy Kapitałowej POL-AQUA - PA Conex - otrzymała od Orlen Projekt zlecenie obejmujące wykonanie aparatów ciśnieniowych na potrzeby instalacji Claus II, realizowanej dla PKN Orlen. Wartość zamówienia na aparaty wynosi 13,25 mln zł netto. To największy kontrakt w historii PA Conex.

Spółka PA Conex otrzymała od Orlen Projekt zlecenie obejmujace wykonanie aparatów ciśnieniowych: separatorów, reaktorów oraz wymienników na potrzeby instalacji Claus II, realizowanej dla PKN Orlen. Instalacja ta pozwala na odzysk siarki w siarkowodoru.
Ze względu na duży zakres prac, zadanie inwestycyjnie będzie realizowane w zakładzie konstrukcji stalowych w Płocku oraz w będącym na ukończeniu zakładzie w Gostyninie (koło Płocka).
Wartość zamówienia na aparaty wynosi 13,25 mln zł netto. To największy kontrakt w historii PA Conex.
Planowany termin zakończenia zadania jest planowany na I kwartał 2009 roku.

"Zlecenie dla PA Conex pokazuje siłę naszej Grupy Kapitałowej. Jesteśmy w stanie zrealizować bardzo szeroki wachlarz robót inżynieryjnych. Cieszy również, że to największy w historii kontrakt PA Conex. Wkrótce pozostałe spółki z Grupy również będą informowały o intratnych zleceniach, potwierdzając skuteczność naszej polityki akwizycyjnej i strategii budowy jednej z największych grup inżynieryjnych w Polsce" - skomentował Marek Stefanski, prezes zarządu oraz dominujący akcjonariusz P.R.I. "POL-AQUA" SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej