Największa umowa w Polsce dla Panattoni Europe!

2008-03-31 12:04

Jeden z czołowych deweloperów powierzchni przemysłowych w Polsce i Europie Centralnej - Panattoni Europe - poinformował o podpisaniu największej w Polsce umowy najmu, typu BTS. Nowym klientem Panattoni została francuska sieć hipermarketów budowlanych Leroy Merlin, która zajmie 56 000 m2 powierzchni magazynowej w Panattoni Park Stryków. Tym samym deweloper pobił swój własny rekord z 2006 roku, kiedy H&M wynajął 52 000 m2 w Panattoni Park Poznań.

Panattoni Park Stryków to nowoczesny park dystrybucyjny położony 15 kilometrów na zachód od centrum Łodzi, w Strykowie, w pobliżu krajowych tras nr 14 (Warszawa - Łódź) oraz 71 (Zgierz - Stryków), obok planowanego skrzyżowania autostrad A1 oraz A2, łączących Wschodnią i Zachodnią Europę. Park (na zdjęciu) zaprojektowano z myślą o firmach obsługujących rynek ogólnopolski i europejski. Fakt podpisania tak dużej umowy już na samym początku działalności świadczy o wyjątkowych walorach lokalizacji.

"Sposób, w jaki kształtujemy portfolio parków dystrybucyjnych jest wynikiem uważnej analizy rynku powierzchni magazynowych i rozwoju infrastruktury drogowej. Stawiamy przede wszystkim na lokalizacje umożliwiające obsługę rynku ogólnopolskiego i europejskiego, dlatego w naszej ofercie nie mogło zabraknąć Strykowa, który jest idealnym miejscem dla centrum logistycznego." - mówi Robert Dobrzycki, Regional Partner Central and Eastern Europe w Panattoni Europe.

Park w Strykowie będzie składał się z trzech budynków o łącznej powierzchni 100 000 m2, z czego 56 000 m2 zostało już wynajęte przez Leroy Merlin. Najemca planuje zająć swoją część (budynek C) natychmiast po ukończeniu prac, czyli wiosną 2009 roku. Ostatni etap inwestycji zostanie oddany w drugim kwartale 2009 roku. "Trudno o lepsze miejsce dla ogólnokrajowego centrum logistycznego" - mówi Katarzyna Kowalska, Kierownik Logistyki Leroy Merlin. Magazyn w Strykowie posłuży francuskiej sieci hipermarketów budowlanych jako platforma cross-dockowa oraz jako magazyn centralny, który będzie zaopatrywał markety Leroy Merlin.

Panattoni Europe jest częścią Panattoni Development Company, jednego z największych deweloperów na świecie, prowadzącego działalność na 150 rynkach w Ameryce Północnej i Europie. W ubiegłym roku firm wybudowała na świecie 1 895 160 m2 powierzchni, a przez ostatnie dwa oddała do użytku prawie 1 000 000 m2 powierzchni magazynowej w Europie. Panattoni Europe ma swoje przedstawicielstwa w Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji, Włoszech, Polsce i Hiszpanii.
Panattoni Park Łódź otrzymał 27 lutego 2008 roku prestiżową nagrodę CEE Industrial & Logistics Development of the Year 2007. Jury konkursu doceniło unikalny projekt łódzkiej inwestycji, podczas której - we współpracy z władzami miasta - zagospodarowano nieużytki poprzemysłowe, wcześniej należące do PKP. Zaniedbany obszar, położony przy liniach kolejowych, zamienił się w nowoczesne centrum dystrybucyjne: wymieniono skażone grunty, poprawiono infrastrukturę drogową, teren uporządkowano, obsadzono drzewami i ozdobiono małą architekturą.

Leroy Merlin to firma założona w 1923 roku we Francji. Od 1979 roku jest stowarzyszona z grupą finansową AFM. Od 2006 jest częścią grupy ADEO skupiającej detalistów sieciowych branży budowlano-dekoracyjnej. Pierwszy sklep w Polsce powstał w 1996 r. - obecnie sieć ma ich 24.

Panattoni Park Stryków
Autor: Panattoni Europe Panattoni Park Stryków
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej