Najnowocześniejsza na świecie, jedyna taka w Polsce

2008-09-08 15:26
Najnowocześniejsza na świecie, jedyna taka w Polsce
Autor: ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o.

Chodzi o nową linię Rockwoola, która podwoi moce produkcyjne zakładu i pozwoli zaspokoić wciąż rosnący popyt na materiały izolacyjne w Polsce i u jej wschodnich sąsiadów. Inwestycja warta 250 mln złotych. Jej otwarcie zbiegło się z obchodami 15-lecia działalności firmy na polskim rynku. Oficjalnie, 3 września br., Rockwool Polska uruchomił w fabryce w Małkini najbardziej zaawansowaną technologicznie na świecie linię do produkcji skalnej wełny mineralnej.

Prace nad budową siódmej już z kolei w fabrykach Rockwool Polska linii rozpoczęły się w styczniu 2008 roku. W ciągu niespełna roku firma stworzyła nowoczesną, niezwykle wydajną linię produkcyjną. Jak podkreśla Math Op het Veld, szef zespołu projektowego nowej linii: "Stało się to możliwe dzięki współpracy międzynarodowego zespołu inżynierów z wieloletnim doświadczeniem z fabryk Rockwool w Polsce, Holandii, Francji, Niemiec oraz Danii". Zautomatyzowane procesy technologiczne gwarantują wysoką, powtarzalną jakość produkcji. Na nowej linii będą produkowane wyroby o najwyższych parametrach cieplnych i wytrzymałościowych.

Przy budowie nowej linii duży nacisk położono nie tylko na jej wysoką wydajność, ale także na osiągnięcie takich aspektów ekologicznych, jak: redukcja emisji gazów, poprawa akustyki i ochrona przed wtórną emisją pyłów. Na instalacje i zabezpieczenia proekologiczne linii, które przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego firma przeznaczyła ponad 50 mln złotych.

Rozbudowa zakładu w Małkini jest kolejną dużą inwestycją koncernu w Polsce. Jeszcze w 2006 roku firma uruchomiła nowoczesną linię do produkcji paneli sufitowych w fabryce w Cigacicach. 

Otwarcie fabryki Rockwool'a w Małkini
Autor: ROCKWOOL POLSKA Sp. z o.o. Uroczyste otwarcie nowej linii zakładu w Małkini, w środku (w szarym garniturze) Eelco Van Heel, dyrektor generalny Grupy Rockwool.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej