Najlepszy krakowski deweloper

2004-10-14 12:18

Rozstrzygnięto pierwszą edycję konkursu o tytuł "Krakowskiego Mieszkaniowego Dewelopera Roku 2004". Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Krakowski Oddział Polskiego Stowarzyszenia Budowniczych Domów. Do konkursu nominowano 13 inwestycji dziewięciu firm deweloperskich. Jury konkursu pod przewodnictwem prof. Andrzeja Wyżykowskiego, głównego architekta Krakowa, oceniało projekty zrealizowane w roku 2002 i 2003.

Tytuł "Krakowskiego Mieszkaniowego dewelopera Roku 2004" oraz nagrodę "Złotego Sokoła" przyznano holdingowi firm "Geo" i "Mieszkanie i Dom".

Nagrodzona inwestycja to "Dom Mieszczański", pięciokondygnacyjny budynek przy ul. Mazowieckiej w Krakowie, nawiązujący do architektury okresu międzywojennego. Nietypowa elewacja zewnętrzna budynku sprawia, że wygląda on jak zespół kilku kamieniczek. Zastosopwano także niestandardowe elementy wykończenia, takie jak witraże w drzwiach wejściowych i ozdobne lampy. Każdy z 70 apartamentów ma balkon, ogród zimowy lub loggię. Klatki schodowe są wykończone naturalnym kamieniem. Kameralny i niepowtarzalny charakter tego miejsca podkreśla specjalnie zaprojektowany mały park z fontanną i altaną.
Autorem projektu "Domu Mieszczańskiego" jest krakowski architekt Grzegorz Sajdak.

Jury konkursu przy ocenie projektów brało pod uwagę następujące kryteria:

  • walory architektoniczne,
  • rozwiązania urbanistyczne,
  • jakość wykonawstwa budowlanego,
  • całość procesu inwestycyjnego (sposoby pozyskiwania informacji o strukturze popytu na mieszkania, działania marketingowe, obsługę klientów).

Dokonania dewelopera docenili także mieszkańcy Krakowa i klienci firmy; w otwartym plebiscycie, zorganizowanym przez PSBD Grupa Deweloperska "Geo" otrzymała największą liczbę głosów i tym samym tytuł "Lidera Rynku" i "Sokoła od Klientów".
"Dom Mieszczański" został także uhonorowany nagrodą II stopnia w konkursie "Budowa Roku 2003", organizowanym przez PZiTB.

Firma "Geo" rozpoczęła działalność w roku 1988. W roku 1993 powołano do życia bliźniaczą spółkę "Mieszkanie i Dom". Obecnie te dwie firmy tworzą największy krakowski holding deweloperski. Założycielem i jednocześnie prezesem zarządu spółek: "Geo" i "Mieszkanie i Dom" jest Adam Zaremba-Śmietański.


Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej