Nagrodzono laureatów konkursu Fasada Roku 2010

2011-04-18 12:24
Nagrodzony budynek w Poznaniu
Autor: Baumit Sp. zo.o.

Czwarta edycja konkursu Fasada Roku, organizowana przez firmę Baumit, rozstrzygnięta. W miniony czwartek w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, nagrodzono tegorocznych laureatów.

W tegorocznym konkursie zgłoszono aż 97 obiektów, w 5 kategoriach. Jury, w którym zasiadali wybitni architekci, eksperci z branży budowlanej oraz mediów branżowych wyróżnili najlepsze elewacje, które w swojej aranżacji wykorzystały technologię firmy Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

-Jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie zgłoszone obiekty cechowała precyzja wykonania i szczególna dbałość o estetykę budynków. Warto jednak zaznaczyć, że nagrodzone oraz wyróżnione obiekty to tegoroczne perełki architektoniczne – mówi Ryszard Szymański, Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.

Zobacz także: Najładniejsze elewacje wybrane

Skład sędziowski oceniał przede wszystkim dobór materiałów, kolorów jak również dopracowanie szczegółów architektonicznych. Nie bez znaczenia było także komponowanie się budynku z otoczeniem. W pierwszej kategorii- nowy budynek do 1000 m2, nagrodę główną otrzymał Poznań. Zwycięska elewacja to dwu lokalowy budynek mieszkalny. Wyróznienie przypadło loaklowi mieszkalnemu w Czerwonaku. Drugie miejsce, w kategorii nowy budynek powyżej 1000 m, zdobył budynek Gant na Olszy z Krakowa. Wyróznienie w tej kategorii otrzymał wrocławski Angel Wings. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji -budynek po rekonstrukcji i adaptacji ( z wyłączeniem budynku z wielkiej płyty) uplasował się obiekt mieszkalny w Gdyni przy ul. Piłsudskiego. Sędziowie przyznali także aż dwa wyróżnienia: dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz Domu Kultury w Mieścisku. Czwarta nagroda- w kategorii- budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji przypadła warszawskiemu lokali wielorodzinnymu, przy. ul. Ostrobramskiej. Wyróżnienie za budynek po renowacji otrzymała elewacja z Bogatyni. Wyróżniona fasada to zabytek z 1688 roku. Budynek zyskał uznanie również za wysoki poziom przeprowadzonych prac. Nagrodę dodatkową w tej kategorii otrzymała kamienica mieszcząca się przy ul. Wyspiańskiego w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej