Nagrodzono laureatów konkursu Fasada Roku 2010

2011-04-18 12:24
Nagrodzony budynek w Poznaniu
Autor: Baumit Sp. zo.o.

Czwarta edycja konkursu Fasada Roku, organizowana przez firmę Baumit, rozstrzygnięta. W miniony czwartek w Regionalnym Centrum Turystyki Biznesowej we Wrocławiu, nagrodzono tegorocznych laureatów.

W tegorocznym konkursie zgłoszono aż 97 obiektów, w 5 kategoriach. Jury, w którym zasiadali wybitni architekci, eksperci z branży budowlanej oraz mediów branżowych wyróżnili najlepsze elewacje, które w swojej aranżacji wykorzystały technologię firmy Baumit: system ociepleń, system tynkowy z wykończeniem lub program produktów renowacyjnych z wykończeniem.

-Jury nie miało łatwego zadania. Wszystkie zgłoszone obiekty cechowała precyzja wykonania i szczególna dbałość o estetykę budynków. Warto jednak zaznaczyć, że nagrodzone oraz wyróżnione obiekty to tegoroczne perełki architektoniczne – mówi Ryszard Szymański, Prezes Zarządu Baumit Sp. z o.o.

Zobacz także: Najładniejsze elewacje wybrane

Skład sędziowski oceniał przede wszystkim dobór materiałów, kolorów jak również dopracowanie szczegółów architektonicznych. Nie bez znaczenia było także komponowanie się budynku z otoczeniem. W pierwszej kategorii- nowy budynek do 1000 m2, nagrodę główną otrzymał Poznań. Zwycięska elewacja to dwu lokalowy budynek mieszkalny. Wyróznienie przypadło loaklowi mieszkalnemu w Czerwonaku. Drugie miejsce, w kategorii nowy budynek powyżej 1000 m, zdobył budynek Gant na Olszy z Krakowa. Wyróznienie w tej kategorii otrzymał wrocławski Angel Wings. Na kolejnej pozycji w klasyfikacji -budynek po rekonstrukcji i adaptacji ( z wyłączeniem budynku z wielkiej płyty) uplasował się obiekt mieszkalny w Gdyni przy ul. Piłsudskiego. Sędziowie przyznali także aż dwa wyróżnienia: dla Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Opolu oraz Domu Kultury w Mieścisku. Czwarta nagroda- w kategorii- budynek z wielkiej płyty po rekonstrukcji i adaptacji przypadła warszawskiemu lokali wielorodzinnymu, przy. ul. Ostrobramskiej. Wyróżnienie za budynek po renowacji otrzymała elewacja z Bogatyni. Wyróżniona fasada to zabytek z 1688 roku. Budynek zyskał uznanie również za wysoki poziom przeprowadzonych prac. Nagrodę dodatkową w tej kategorii otrzymała kamienica mieszcząca się przy ul. Wyspiańskiego w Poznaniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej