Nagrody w konkursie Modernizacja Roku 2005 rozdane

2007-05-24 13:41
Modernizacja Roku 2005
Autor: brak danych

29 sierpnia 2006 roku w Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się rozstrzygnięcie konkursu Modernizacja Roku 2005.

W konkursie nagradza się funkcjonalność przebudowywanych i modernizowanych budynków i budowli, nowoczesność technologii i rozwiązań projektowych, stosowanie nowej techniki, wysoką jakość wykonawstwa robót budowlanych i konserwatorskich, wysokie efekty ekologiczne, dbałość o architekturę i ochronę materialnego dziedzictwa kulturowego oraz rewitalizację obszarów i zespołów urbanistycznych. Prawo do udziału w konkursie przysługuje każdemu z uczestników procesu modernizacji: inwestorowi, wykonawcy, projektantowi. Wszyscy uczestnicy nagrodzonej modernizacji w poszczególnych kategoriach otrzymują równorzędne nagrody i wyróżnienia.

 Domki budnicze na poznańskim Starym Rynku

W tym roku odbyła się już X edycja Ogólnopolskiego Konkursu Modernizacja Roku 2005. Zgłoszono około 600 obiektów z całego kraju. Poznań otrzymał dwie nagrody i dyplom uznania. W kategorii elewacje i termoelewacje za renowację zabytkowych kamieniczek-domków budniczych na poznańskim Starym Rynku nagrodę otrzymał Miejski Konserwator Zabytków. Nagroda Ministra Edukacji w kategorii obiekty szkolnictwa trafiła do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 4 im. Ks. Prof. J. Tischnera. Ponadto Urząd Miasta Poznania został uhonorowany dyplomem uznania z okazji X-lecia konkursu.
Gorzów Wielkopolski to kolejne miasto, które zasłużyło na nagrody. W kategorii inwestor zwyciężył Urząd Miasta. Firma Interbud-West została zwycięzcą w kategorii wykonawca, a Przedsiębiorstwa Usług Inwestycyjnych i architektów z firmy K2 dostało nagrodę za nadzór budowlany. Uhonorowana została także siedziba Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej