Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepsze prace w dziedzinie budownictwa

2009-12-28 12:16
Nagrody Ministra
Autor: Min. Infrastruktury

Do 43. edycji konkursu, 30 uczelni i 30 oficyn wydawniczych zgłosiło 34 prace dyplomowe inżynierskie, 106 magisterskich, 45 doktorskich, 17 habilitacyjnych oraz 42 publikacje. Przyznano 41 nagród: 2 za prace inżynierskie, 15 za prace magisterskie, 17 za prace doktorskie i 7 za prace habilitacyjne oraz 80 wyróżnień: 3 za prace inżynierskie, 34 za prace magisterskie, 16 za prace doktorskie, 6 za prace habilitacyjne i 21 za publikacje). Dodatkowo przyznano 2 nagrody specjalne dla wydawców.

- Rekordowa liczba 244 wniosków niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności konkursu. Jednocześnie tak duża popularność konkursu wiąże się z postawieniem członkom komisji niezwykle trudnego zadania - odpowiedzialnego oceniania zgłoszonych prac - mówił prof. Lech Czarnecki, przewodniczący Komisji Nagród, podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości. W uroczystości, która odbyła się 22 grudnia br. w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, wzięli udział podsekretarze stanu Olgierd Dziekoński i Piotr Styczeń.

W liście skierowanym do uczestników uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreślił, że Komisja Nagród doceniła przede wszystkim walory naukowe prac, zaangażowanie w badania, a także nowatorskie ujęcie tematu oraz możliwość zastosowania opisywanych rozwiązań w praktyce. Gratulując laureatom wiceminister Olgierd Dziekoński mówił, że wyróżnieni mają szansę znaleźć się w przyszłości w "sztafecie pokoleń" i uczestniczyć we wręczaniu nagród jako promotorzy prac. Byłoby rzeczą piękną, żeby w przyszłości nagrodzeni mówili, że Ci nasi mistrzowie potrafili stworzyć warunki, w których mogliśmy prowadzić badania - dodał.

Album - Nagrody i Wyróżnienia Ministra Infrastruktury

Uroczystość wręczenia Nagród Ministra
Autor: Min. Infrastruktury Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej