Nagrody Ministra Infrastruktury za najlepsze prace w dziedzinie budownictwa

2009-12-28 12:16
Nagrody Ministra
Autor: Min. Infrastruktury

Do 43. edycji konkursu, 30 uczelni i 30 oficyn wydawniczych zgłosiło 34 prace dyplomowe inżynierskie, 106 magisterskich, 45 doktorskich, 17 habilitacyjnych oraz 42 publikacje. Przyznano 41 nagród: 2 za prace inżynierskie, 15 za prace magisterskie, 17 za prace doktorskie i 7 za prace habilitacyjne oraz 80 wyróżnień: 3 za prace inżynierskie, 34 za prace magisterskie, 16 za prace doktorskie, 6 za prace habilitacyjne i 21 za publikacje). Dodatkowo przyznano 2 nagrody specjalne dla wydawców.

- Rekordowa liczba 244 wniosków niewątpliwie świadczy o rosnącej popularności konkursu. Jednocześnie tak duża popularność konkursu wiąże się z postawieniem członkom komisji niezwykle trudnego zadania - odpowiedzialnego oceniania zgłoszonych prac - mówił prof. Lech Czarnecki, przewodniczący Komisji Nagród, podczas uroczystości wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości. W uroczystości, która odbyła się 22 grudnia br. w Gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, wzięli udział podsekretarze stanu Olgierd Dziekoński i Piotr Styczeń.

W liście skierowanym do uczestników uroczystości minister infrastruktury Cezary Grabarczyk podkreślił, że Komisja Nagród doceniła przede wszystkim walory naukowe prac, zaangażowanie w badania, a także nowatorskie ujęcie tematu oraz możliwość zastosowania opisywanych rozwiązań w praktyce. Gratulując laureatom wiceminister Olgierd Dziekoński mówił, że wyróżnieni mają szansę znaleźć się w przyszłości w "sztafecie pokoleń" i uczestniczyć we wręczaniu nagród jako promotorzy prac. Byłoby rzeczą piękną, żeby w przyszłości nagrodzeni mówili, że Ci nasi mistrzowie potrafili stworzyć warunki, w których mogliśmy prowadzić badania - dodał.

Album - Nagrody i Wyróżnienia Ministra Infrastruktury

Uroczystość wręczenia Nagród Ministra
Autor: Min. Infrastruktury Uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień 43. edycji konkursu Ministra Infrastruktury za prace dyplomowe, doktorskie, habilitacyjne i publikacje w dziedzinach architektury, budownictwa, urbanistyki, gospodarki mieszkaniowej i komunalnej, ekonomiki budownictwa i inwestycji oraz nieruchomości.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej