Nagrody Central Eastern Europe Property Awards

2007-05-24 18:25

11 maja 2006 roku podczas gali w Fabryce Trzciny w Warszawie przyznano nagrody dla najlepszych obiektów w Europie Środkowej i Wschodniej. Obiekty zlokalizowane w Polsce zdobyły aż cztery nagrody w kategoriach: Najlepszy Biurowiec, Najlepsze Centrum Handlowe, Najlepszy Magazyn/Centrum Logistyczne oraz Najlepszy Obiekt Użyteczności Publicznej.

11 -12 maja 2006 roku w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie odbyły się Środkowoeuropejskie Targi Nieruchomości i Inwestycji CEPIF. W 2006 roku targi były trzecią edycją imprezy. Jest to największe wydarzenie tego typu w regionie. W ramach Targów CEPIF został zorganizowany konkurs "1989-2006 The Best of The Best", który odbył się w warszawskiej Fabryce Trzciny. Otrzymane nagrody są wielkim sukcesem biorąc pod uwagę fakt, że w konkursie "1989-2006 The Best of The Best" brały udział obiekty z Bośni, Hercegowiny, Bułgarii, Chorwacji, Republiki Czeskiej, Estonii, Węgier, Łotwy, Litwy, Polski, Rumuni, Rosji, Serbii i Czarnogóry, Słowacji, Słowenii i Ukrainy. W zorganizowanym konkursie polskie budowle zdobyły nagrody główne aż w czterech kategoriach.
W kategorii Najlepszy Biurowiec wszystkie nominowane obiekty pochodziły z Warszawy. Wśród nich znalazły się m.in.: budynek Metroploitan i Dom Dochodowy o Trzech Frontach. Jury w postaci uczestników i wystawców Targów CEPIF zdecydowało, że na miano Najlepszego Biurowca zasługuje Rondo 1. W kategorii centów handlowych znalazło się 15 obiektów, spośród których głosami internatów wyłoniono 5 finalistów. Oprócz Centrum Handlu, Sztuki i Biznesu Stary Browar do finału zakwalifikowało się Centrum Handlowe Arkadia z Warszawy, Centrum Chodov z Pragi, Silesia City Center z Katowic oraz Westend City Center z Budapesztu. Zwycięzcą został Stary Browar z Poznania. Kolejna nagroda główna, za Najlepszy Magazyn/Centrum Logistyczne trafiła do Diamond Business Park Piaseczno. W następnej kategorii - Najlepszy Hotel nominowane były trzy polskie obiekty, w tym dwa zlokalizaowane w stolicy: Le Regina i InterContinental i jeden pochodzący z Lublina czyli Grand Hotel Lublinianka. Zdobywca głównej nagrody to Hilton Budapest Westend Hotel. Najlepszym Budynkiem Mieszkalnym okazał się Duna - Pest Residences z Budapesztu. W kategorii Najlepszy Obiekt Uzyteczności Publicznej wygrało Muzeum Powstania Warszawskiego z Warszawy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej