Na stadionie praca wre

2008-10-17 18:24
Minister Sportu i Turystyki
Autor: Monika Czechowska, redaktor Muratorplus.pl 16 października wraz z wizytą Mirosława Drzewieckiego, Ministra Sportu i Turystyki, nastąpiło uroczyste wbicie "pierwszego pala".

Chociaż firma Pol-Agua, która wygrała przetarg na palowanie Stadionu Narodowego, objęła plac budowy 3 tygodnie temu, dopiero 16 października wraz z wizytą Mirosława Drzewieckiego, ministra sportu i turystyki, nastąpiło uroczyste wbicie "pierwszego pala".

Tak naprawdę to wbito ich już na ten dzień ponad 660, a ten "wykonany" (wszedł do kabiny operatora palownicy) przez ministra, w asyście Marcina Herry - prezesa spółki PL.2012 a także dziennikarzy i pracowników Pol-Aquy, był pierwszym w jednej z sekcji boiska.
Tempo robót robi wrażenie. Zostały już rozebrane wszystkie ławki, powiększana jest płyta "boiska" i niwelowana korona niecki. Z planowanych do wywiezienia 270 tys. m3 gruzu, ze stadionu wyjechało już 60 tys.
Uwija się tam 140- osobowa ekipa wyposażona w 34 ciężkie jednostki budowlane. Wbijanie pali (prefabrykowane mają 40x40 cm, żwirowe 60x60 cm) to czasami konieczność zagłębienia się w grunt na 23 metry. W momencie wywozu gruzu (54 ciężarówkami), zatrudnienie wzrasta do 220 osób.
Praca przebiega na trzy zmiany, ale najgłośniejsze prace kończone są o godz. 22.00. W nocy najczęściej krążą ciężarówki z gruzem, który wywożony jest w okolice Mińska Mazowieckiego i Serocka.
Gdy zaczęło się odsłanianie gruzu, to co jest w środku było niewiadomą, ale na razie idzie dobrze, bez specjalnych niespodzianek, przyznał Marek Stefański, prezes Pol-Aquy.
Firma ma na wykonanie tego etapu budowy 200 dni, czyli do początku kwietnia 2009.
Jeszcze w październiku ma zostać ogłoszony przetarg na budowę areny (Pol-Aqua też zamierza wziąć w nim udział).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej