Na czele Warszawskiego Biura ONZ-HABITAT

2008-06-27 16:28

Stanowisko dyrektora Warszawskiego Biura Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich (ONZ-HABITAT) objął z dniem 1 maja 2008 roku, w drodze konkursu, Krzysztof Mularczyk. Zastąpił on Marka Bryxa, który odszedł po ponad dwóch latach pracy dla Programu.

Krzysztof Mularczyk, doktor nauk politycznych Uniwersytetu Londyńskiego (mianowany tytułem Master of Science wydanym przez London School of Economics oraz Bachelor of Arts Uniwersytetu w Leeds), dysponuje dużym międzynarodowym doświadczeniem w pracy z instytucjami publicznymi, organizacjami z sektora pozarządowego oraz prywatnego.

Jeszcze w okresie studiów przez 6 miesięcy pracował w Kongresie Stanów Zjednoczonych, był asystentem posła w brytyjskiej Izbie Gmin (1983-1985) oraz pracownikiem do spraw komunikacji Komitetu Dyrektorów Szkół Technicznych (Committee of Directors of Polytechnics) (1985-1987). W latach 1987-1989 pracował na Uniwersytecie Londyńskim. W latach 1990-1994 pracował dla brytyjskiej agencji pomocowej DFID (Departament for International Development), zajmując się rozwojem władz lokalnych w Polsce.
Pracował także jako konsultant z ramienia Unii Europejskiej, doradzając rządom Macedonii w kwestiach związanych z decentralizacją oraz Rumunii i Bułgarii w dziedzinie rozwoju regionalnego. Piastował także funkcję dyrektora warszawskiego biura firmy świadczącej usługi informacyjne podmiotom z sektora publicznego oraz zagranicznym agencjom pomocowym, w tym USAID, DFID oraz Komisji Europejskiej. Przez ostatnie 10 lat (1998-2008) pracował jako dyrektor wykonawczy i przewodniczący rady nadzorczej Fundacji na rzecz Rozwoju Polskiego Rolnictwa. Dzięki zaangażowaniu zespołu pod kierownictwem Mularczyka, Fundacji udało się zdobyć fundusze pochodzące z Unii Europejskiej, Banku Światowego oraz donorów bilateralnych i prywatnych. W latach 1986-1990 pełnił funkcję radnego w Londynie, zaś w latach 1998-2002 zasiadał w Sejmiku województwa mazowieckiego.

Krzysztof Mularczyk ma doświadczenie w zdobywaniu funduszy na realizację oraz zarządzaniu projektami. Jego znajomość regionu Europy Środkowej, Południowej i Wschodniej (pracował m.in. w Rosji i na Bałkanach) co jest dodatkowym atutem w procesie intensyfikacji działań ONZ-HABITAT w tym regionie.

Krzysztof Mularczyk
Autor: Warszawskie Biuro ONZ-HABITAT Krzysztof Mularczyk, z dniem 1 maja 2008 r. objął stanowisko Dyrektora Warszawskiego Biura Programu Narodów Zjednoczonych do spraw Osiedli Ludzkich (ONZ-HABITAT).
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej