Muzeum Historii Żydów Polskich

2009-05-04 10:00
Muzeum Historii Żydów Polskich
Autor: Muzeum Historii Żydów Polskich

Przetarg na budowę tego obiektu, inwestycję wartą 152 mln zł, wygrało Konsorcjum Polimex-Mostostal i Interbud-West.

Muzeum Historii Żydów Polskich zostanie zbudowane w Warszawie, na placu przed pomnikiem Bohaterów Getta. Koszt realizacji tego zadania inwestycyjnego poniosą po połowie Urząd m.st. Warszawy i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Pozostałe firmy, które wzięły udział w przetargu, złożyły droższe oferty: konsorcjum Warbudu (163,4 mln), Budimex Dromex (164,6 mln zł), konsorcjum Eiffage Budownictwo Mitex (169,6 mln zł) i konsorcjum Sando Budownictwo Polska (217,5 mln zł).
Wykonawcy startujący w przetargu magą teraz w ciągu 10 dni odwołać się od decyzji Komisji. Jeżeli nie będzie protestów, jeszcze z końcem maja zostanie podpisana z wykonawcą umowa. Rozpoczęcie prac nastąpi wówczas z początkiem czerwca 2009 roku. Realizacja według umowy ma potrwać 33 miesiące od daty jej podpisania, czyli konsorcjum Polimex-Mostostal i i Interbud-West powinno zakończyć roboty w marcu 2012 r.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej