Możliwości Inwestycyjne Lublina

2009-10-21 15:47

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin, 20 października br. w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., odbyła się konferencja mająca na celu zaprezentowanie Lublina jako miejsca o dużym potencjale gospodarczym.

W spotkaniu uczestniczyli potencjalni inwestorzy, reprezentanci środowisk opiniotwórczych (firm konsultingowych, kancelarii prawnych, mediów) , jak również szefowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych akredytowanych w Polsce, m.in. Ambasady Łotwy, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji i Kolumbii.
Lublin dynamicznie się rozwija. Duże nakłady na rozbudowę infrastruktury miejskiej wraz z szybkim rozwojem Podstrefy Lublin SSE Mielec oraz aktywna współpraca z PAIiIZ przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności Lublina wśród inwestorów.
- Lublin jest miastem, które ma duży potencjał. Projekty inwestycyjne, które są obecnie realizowane, tj. budowa lotniska, obwodnicy oraz wdrażanie nowoczesnego systemu transportu miejskiego wzmocnią wizerunek inwestycyjny miasta i po ich zrealizowaniu Lublin będzie się bardzo liczył na rynku międzynarodowym - skomentował Paweł Tynel z Ernst & Young.
- Jako przedstawiciel władz miasta, priorytetowo traktuję rozwój gospodarczy oraz deklaruję otwartość na nowe projekty. Każdy inwestor, zarówno duża międzynarodowa firma jak i lokalny przedsiębiorca, może liczyć na profesjonalną obsługę i przychylność ze strony Urzędu Miasta - podkreślał Adam Wasilewski, Prezydent Miasta Lublin, zapraszając inwestorów i przedsiębiorców do Lublina oraz udziału w międzynarodowym forum inwestycyjno-gospodarczym LUB-INVEST 2010, organizowanym w czerwcu 2010 roku. (PAIiIZ)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz dziennik  Puls Biznesu.

Konferencja prasowa Możliwości Inwestycyjne Lublina
Autor: Urząd Miasta Lublin Mariusz Błędowski - Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,Oział w Mielcu, SSE Euro-Park Mielec; Tomasz Maciejak - Dyrektor Centrum Genpact w Lublinie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej