Możliwości Inwestycyjne Lublina

2009-10-21 15:47

Z inicjatywy Prezydenta Miasta Lublin, 20 października br. w siedzibie Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych S.A., odbyła się konferencja mająca na celu zaprezentowanie Lublina jako miejsca o dużym potencjale gospodarczym.

W spotkaniu uczestniczyli potencjalni inwestorzy, reprezentanci środowisk opiniotwórczych (firm konsultingowych, kancelarii prawnych, mediów) , jak również szefowie i przedstawiciele placówek dyplomatycznych akredytowanych w Polsce, m.in. Ambasady Łotwy, Włoch, Hiszpanii, Chorwacji i Kolumbii.
Lublin dynamicznie się rozwija. Duże nakłady na rozbudowę infrastruktury miejskiej wraz z szybkim rozwojem Podstrefy Lublin SSE Mielec oraz aktywna współpraca z PAIiIZ przyczyniają się do wzrostu atrakcyjności Lublina wśród inwestorów.
- Lublin jest miastem, które ma duży potencjał. Projekty inwestycyjne, które są obecnie realizowane, tj. budowa lotniska, obwodnicy oraz wdrażanie nowoczesnego systemu transportu miejskiego wzmocnią wizerunek inwestycyjny miasta i po ich zrealizowaniu Lublin będzie się bardzo liczył na rynku międzynarodowym - skomentował Paweł Tynel z Ernst & Young.
- Jako przedstawiciel władz miasta, priorytetowo traktuję rozwój gospodarczy oraz deklaruję otwartość na nowe projekty. Każdy inwestor, zarówno duża międzynarodowa firma jak i lokalny przedsiębiorca, może liczyć na profesjonalną obsługę i przychylność ze strony Urzędu Miasta - podkreślał Adam Wasilewski, Prezydent Miasta Lublin, zapraszając inwestorów i przedsiębiorców do Lublina oraz udziału w międzynarodowym forum inwestycyjno-gospodarczym LUB-INVEST 2010, organizowanym w czerwcu 2010 roku. (PAIiIZ)

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIiIZ) oraz dziennik  Puls Biznesu.

Konferencja prasowa Możliwości Inwestycyjne Lublina
Autor: Urząd Miasta Lublin Mariusz Błędowski - Dyrektor Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.,Oział w Mielcu, SSE Euro-Park Mielec; Tomasz Maciejak - Dyrektor Centrum Genpact w Lublinie.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej