Mostostal Warszawa nie odpuszcza...

2009-05-29 0:36
metro
Autor: brak danych

Walka o budowę warszawskiego metra trwa nadal. Mostostal Warszawa właśnie odwołał się do prezesa Urzędu Zamówień Publicznych w sprawie wyboru wykonawcy centralnego odcinka II linii metra.

W przetargu na projekt i budowę II linii metra uczestniczyło 5 międzynarodowych konsorcjów. Zwyciężyło włosko–turecko-polskie konsorcjum w składzie: lider ASTALDI S.p.A. (Włochy) oraz GULERMAK Agir Sanayi Insaat e Taahhut AS (Turcja) i Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów (Polska) - zaoferowało realizację zadania za najkorzystniejszą dla miasta kwotę 4 117 500 000 zł brutto. Wówczas odwołania do komisji przetargowej w sprawie wyboru wykonawcy złożyły Mostostal i China Overseas. Odwołania zostały oddalone 18 maja br.

W odwołaniu do UZP firma zarzuca zwycięskiemu konsorcjum wniesienie wadliwego wadium oraz rażąco niską cenę i zaniechanie przez miasto żądania wyjaśnień w tej sprawie. Ponadto Mostostal uważa, że firma Astaldi nie udowodniła, że jej sytuacja ekonomiczna pozwala na wykonanie tej inwestycji. Dodatkowo, w odwołaniu zwrócono uwagę na fakt, że warunków przetargu nie spełnia również druga pod względem ceny oferta złożona przez konsorcjum, którego liderem jest chińska firma China Overseas.

Jeśli odwołanie Mostostalu zostanie uwzględnione, miasto będzie musiało zdecydować, czy znajdzie środki finansowe, aby podpisać umowę z Mostostalem, czy dojdzie do rozpisania kolejnego przetargu. Mostostal złożył trzecią pod względem ceny ofertę (5 mld zł brutto).

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej