Most w Toruniu z inżynierem projektu

2009-12-11 10:04

10 grudnia 2009 r. w obecności prezydenta Torunia przedstawiciele Miejskiego Zarządu Dróg podpisali umowę z konsorcjum, które pełnić będzie rolę Inżyniera Projektu podczas budowy nowego mostu w Toruniu.

Umowę w imieniu Miejskiego Zarządu Dróg podpisał dyrektor Andrzej Glonek, natomiast inżyniera projektu: konsorcjum firm Bydgoskie Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycyjnej (lider konsorcjum) oraz ukraińską Grand Metropolię reprezentował Roman Kruszyński, prezes BPOI. Przedstawiciel inżyniera projektu zapewnił, że konsorcjum jest partnerem doświadczonym w realizacji dużych inwestycji i dołoży wszelkich starań, aby toruński most został wybudowany w terminie.

Do zadań inżyniera projektu będzie należał nadzór inwestorski, rozliczanie, sprawozdawczość i monitoring budowy – zarówno pod względem technicznym, finansowym, organizacyjnym, jak i czasowym. Ponadto inżynier projektu zweryfikuje dokumentację techniczną i przygotuje przetarg na generalnego wykonawcę.

Zgodnie z umową Inżynier Projektu otrzyma za swoje działania 3 932 000 zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej