Most Północny wstrzymywany przez powódź

2010-06-10 14:51
Most Północny
Autor: POL-AQUA

Wielka fala zmusiła budowniczych mostu do ewakuowania maszyn. Część prac wstrzymano, ale opóźnień nie ma - uspokajają drogowcy.

- Prace, które wstrzymaliśmy w związku z wysokim poziomem wody w Wiśle, dotyczą tylko podpór nurtowych. Przerwaliśmy je już 19 maja. Zostaną wznowione, gdy poziom wody w Wiśle spadnie poniżej 4 metrów - powiedziała TVN Warszawa Agata Choińska, rzeczniczka Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych. - Na początku czerwca minął rok, od kiedy zaczęliśmy budowę trasy. Wszystkie podpory lądowe są gotowe i zostały częściowo zalane, ale woda im nie zagraża.

Przedstawicielka ZMID wyjaśniła, że przerwane prace to tylko mała część robót. Trwa budowa węzłów z ulicami Pułkową, Marymoncką oraz Świderską i pracuje przy niej kilkuset ludzi. Powstają wiadukty i jest nasuwana konstrukcja stalowa mostu po stronie Białołęki. Trwa jej montaż po stronie bielańskiej. Cały sprzęt i materiały budowlane z terenów zalewowych udało się zabezpieczyć jeszcze przed majową kulminacją.
- To nie jest sytuacja szczególna. Kilka razy dochodziło do ewakuacji sprzętu przy budowie mostów Świętokrzyskiego czy Siekierkowskiego - przypomniała Agata Choińska.
Termin budowy Mostu Północnego wynosi 32 miesiące i mija pod koniec  2011 roku. Generalnym wykonawcą tej inwestycji jest Pol-Aqua SA. 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej