"Morskie wieże"

2007-12-28 16:48
Sea Towers
Autor: Invest Komfort Sea Towers

Póki co, najwyższy budynek mieszkalny w Polsce będzie miała Gdynia - kilkanaście metrów od Zatoki Gdańskiej, w pobliżu plaży i mariny jachtowej, ale w sąsiedztwie centrum miasta, wyrasta luksusowy apartamentowiec z bogatym zapleczem rekreacyjno-rozrywkowym. To kolejna w Trójmieście spektakularna inwestycja Invest Komfort.

Sea Towers w Gdyni nie są co prawda tak wysokie jak malezyjskie Petronas Towers w Kuala Lumpur (88 pięter, do niedawna najwyższy budynek na świecie, obecnie zdetronizowany przez Taipei w Tajwanie - 101 pięter), ale na nasze krajowe warunki to na razie ewenement. Obiekt tworzą dwie połączone ze sobą dwie wieże (kolejne podobieństwo do Petronas Towers) wysokości 28 i 36 kondygnacji. To wysokość gwarantująca przyszłym mieszkańcom niepowtarzalny widok nie tylko na Trójmiasto i Zatokę Gdańską, ale również Półwysep Helski. Na ostatnim piętrze wyższej z wież, której wysokość razem z masztem antenowym wyniesie 138 m, powstanie taras widokowy dla mieszkańców i ich gości oraz sala bankietowa. W budynku powstanie 276 komfortowych lokali mieszkalnych o podwyższonym standardzie o łącznej powierzchni około 21 400 m2. Na najwyższych kondygnacjach Sea Towers zaplanowano czternaście najbardziej luksusowych, klimatyzowanych penthause'ów o powierzchni od 126 do 235 m2 . Komunikację pomiędzy piętrami zapewni siedem cichych szybkobieżnych wind, zjeżdżających do poziomu garażu. Do każdego mieszkania przyporządkowane jest także jedno z około 400 indywidualnych miejsc postojowych w garażu podziemnym.
Natomiast dwie z pięciu najniższych kondygnacji zostaną przeznaczone na biura i lokale usługowe o łącznej powierzchni 4100 m2, zaopatrzone w oddzielne wejście i komunikację wewnętrzną.
Na czwartej kondygnacji budynku zaprojektowano luksusowy kompleks rekreacyjno-rozrywkowy o powierzchni 1300 m2 podzielony na trzy strefy: wodną, aktywnego wypoczynku i odnowy biologicznej. W strefie wodnej mieszkańcy Sea Towers będą mogli korzystać z dwóch basenów krytych szklanym dachem, trzech saun oraz części wypoczynkowej. Dla zwolenników aktywnego wypoczynku przygotowano sale do gry w squasha, aerobiku i jogi oraz siłownię. Strefa odnowy biologicznej zaoferuje mieszkańcom kompleksowe zabiegi pielęgnacyjne i upiększające w gabinecie masażu, hydromasażu, solarium, salonie fryzjerskim oraz salonie kosmetycznym. Uzupełnieniem kompleksu rekreacyjno-rozrywkowego będzie bar, ogród zimowy i zewnętrzny taras widokowy.

Twórcy Sea Towers (wiedeńska pracownia architektoniczna Andrzeja Kapuścika) położyli szczególny nacisk na bezpieczeństwo i wygodę przyszłych mieszkańców. Obiekt zostanie wyposażony w całodobową portiernię, a o spokój mieszkańców zadbają zintegrowane systemy alarmowe, monitoring i indywidualne videofony w każdym apartamencie. Poza tym takie udogodnienia, jak m.in. całodobowy serwis techniczny i sprzątający, dostawa świeżego pieczywa, prasy i artykułów pierwszej potrzeby, serwis pralniczy oraz telefoniczne budzenie. Dzieci można będzie zostawiać pod opieką wykwalifikowanych opiekunów, a posiłki zamawiać w restauracji...

No cóż, liczba mieszkań jest ograniczona, poza tym taka lokalizacja i standard odpowiednio kosztują. Cena metra kwadratowego mieszkania waha się od 12 tys. zł na niższych piętrach, do 28 tys. za luksusowe apartamenty na najwyższych kondygnacjach. Zakończenie prac budowlanych planowane jest na 28 lutego 2009 roku. Przy okazaji warto dodać, że Sea Towers to nie jedyne przedsięwzięcie Invest Komfort, które stanie się zapewne wizytówką Trójmiasta - staranny wybór lokalizacji dla swoich inwestycji, troska o detale architektoniczne oraz jakość wykonania są bowiem elementem strategii firmy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej