Montaż z certyfikatem

2007-05-22 14:54
Montaż z certyfikatem
Autor: PROFIT system Montaż z certyfikatem

W każdym sektorze budownictwa coraz dotkliwiej daje o sobie znać brak wykwalifikowanych pracowników. Na deficyt fachowców skarży się między innymi branża wykończeniowa. Aby nie narażać klientów na przypadkowych monterów,  Dobre Dla Domu, franczyzowa sieć sklepów z podłogami i drzwiami, wprowadza certyfikację ekip montażowych współpracujących ze sklepami.

Celem szkoleń i akredytacji jest weryfikacja kompetencji fachowców pod kątem zgodności procedur montażowych z wymaganiami producentów drzwi. Certyfikację ekip rozpoczęto bowiem od ekip montujących drzwi. Program szkoleniowy przygotowała już firma  POL-SKONE. Po jego ukończeniu będzie można otrzymać certyfikat wraz z tytułem "Autoryzowana grupa montażowa producenta ..... " (np. POL-SKONE, wkrótce certyfikację rozpoczną firmy SOLO i JUWENT).

- Nie chcemy, aby nasi klienci byli narażeni na usługi monterów z przypadku. Dzięki programowi certyfikacji znajdą najbardziej wiarygodne ekipy, bo szkolone i akredytowane przez producentów - wyjaśnia  Piotr Matluch z sieci DDD.

Szkolenie i akredytacja przeprowadzana jest podczas montażu drzwi u wskazanego przez kierownika sklepu klienta, który zakupił drzwi łącznie z usługą montażu. Wtedy to szkoleniowcy producenta udzielają wskazówek na temat przygotowania miejsca pracy oraz drzwi do montażu, właściwego montażu, regulacji i estetycznego wykończenia.

Niewłaściwy montaż czy regulacja drzwi może skończyć się usterką, która nie podlega gwarancji. Najwięcej problemów stwarza wadliwy montaż ościeżnic, zwłaszcza nieodpowiednia regulacja w pionie i poziomie (wszystkie płaszczyzny muszą być dobrze zachowane) lub też wadliwa regulacja zawiasów. Niefachowy montaż może prowadzić również do mechanicznego uszkodzenia drzwi.

Programem certyfikacji objęte zostaną wszystkie działają oraz nowo otwierane sklepy DDD.

Foto: PROFIT system

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej