Monday Development sprzedaje kolejne biura za ponad 1,5 mln zł

2011-01-31 15:02

Monday Development – poznański deweloper notowany na rynku GPW New Connect – zawarł 28 stycznia 2011 r. przedwstępne umowy sprzedaży powierzchni biurowych o wartości ponad 1,5 mln zł brutto. To kolejny znaczący krok w komercjalizacji nowo wybudowanego budynku biurowego Piątkowska 116. Kilka dni temu spółka informowała o umowie sprzedaży lokali w tej inwestycji opiewającej na kwotę 4,5 mln zł brutto.

Zobacz koniecznie: Monday Development sprzedaje powierzchnie biurowe projektu Piątkowska

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tempa sprzedaży lokali w naszym budynku – mówi Piotr Kasprowicz, dyrektor sprzedaży Monday Development. – Budowa biurowca przy ul. Piątkowskiej 116 była inwestycją nieco ryzykowną. Jako pierwsi w Poznaniu wybudowaliśmy wysokiej klasy budynek biurowy z lokalami na sprzedaż, a nie na wynajem. Zaobserwowaliśmy, że na rynku brakuje dobrej oferty dla przedsiębiorców, którzy chcą inwestować środki w zakup własnego lokum, zamiast opłacać wysokie czynsze za wynajem biura. Szybkie tempo sprzedaży potwierdza, że nasz budynek dobrze wpasował się w ich potrzeby.

Zobacz koniecznie: Poznań: Monday Development wybuduje biurowiec w centrum miasta

Budynek biurowy Piątkowska 116 został oddany do użytku pod koniec grudnia 2010. Obecnie w budynku pozostało tylko 11% wolnej powierzchni biurowej – dla 50% powierzchni podpisane zostały przedwstępne umowy sprzedaży, a kolejne 39% objęte jest uzgodnieniami rezerwacyjnymi. Spółka planuje już kolejny podobny projekt – budowę kameralnego budynku biurowego o powierzchni ok. 1000m2 w ścisłym centrum Poznania, u zbiegu ulic Bóżnicza i Małe Garbary.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej